Záhadné místo na naší planetě. Stvořili ho lidé nebo je dílem jiné civilizace?

 Záhady a tajemství 
14. července 2018 10:11 / Erik Toman
  0
📷
4 fotografie v galerii
Kdo skutečně postavil chrám Angkor Vat v Kambodži? Shutterstock
Na planetě je mnoho míst, která nás fascinují.  Přitahují k sobě vědce, záhadology i tvůrce konspiračních teorií. Jedním z takových míst je Ankgor Vat v Kambodži.

Největší náboženská stavba na světě Angkor Vat se nachází hluboko v srdci kambodžské džungle. Pět jeho věží údajně představuje pět vrcholů posvátné hory Méru, sídla bohů. Vše obklopuje obdélníkový vodní příkop o rozměrech 1,5 x 1,3 kilometru, který má představovat mytické oceány omývající Zemi. Jak moc vyspělá byla civilizace, která něco takového vytvořila? A byla to naše civilizace nebo mimozemšťané, jak tvrdí někteří záhadologové?

Chrám se nachází v oblasti zvané Angkor v jihovýchodní Asii. Jde o starověké město považované za jeden z největších divů naší planety. Zdi zdejších posvátných budov pamatují velmi dávnou historii a nejznámější z nich je právě chrám Angkor Vat.  Jeho jméno je odvozeno ze sanskrtu a v jazyce Khmérů znamená „chrám v hlavním městě“.

Podle mnohých návštěvníků je zde cítit neuvěřitelně silná mystická atmosféra. Záhadology však místo přitahuje i z jiného důvodu. Někteří se totiž domnívají, že se na stavbě tajemného chrámu podíleli návštěvníci z vesmíru.

Angkor Vat totiž vypadá až příliš dokonale. Podle některých odborníků je proto nepravděpodobné, že jej postavili tehdejší lidé. Oficiální historie praví, že Angkor Vat dal vybudovat král Súrjavarman II. někdy mezi lety 1113 a 1150. Chrám se stal jednou z mnoha posvátných staveb nacházejících se v jihovýchodní Asii, kde se kdysi rozkládala Khmérská říše. Ta byla schopná na svém vrcholu ovládat území dnešní Kambodže, Laosu a podstatnou část Thajska a Vietnamu. Archeologové se však domnívají, že tehdejší stavitelé byli zkrátka nesmírně šikovní.  Ale jak přesně chrám vybudovali, to dosud není zcela objasněno. O senzačním objevu archeologů si přečtěte v jiném článku.

Podle alternativního výkladu historie sahá vznik Angkor Vatu mnohem hlouběji do minulosti, než se oficiálně uvádí. Hovoří se o době nejméně 600 let před naším letopočtem.

Legendy praví, že jej tehdy postavil čaroděj jménem Preah Pisnokar, což měl být potomek bytostí zvaných Annunaki, známých ze sumerských legend. O těch se spekuluje, že šlo ve skutečnosti o mimozemšťany. Důvodem má být zejména jejich vzhled. Postavy jsou podobné těm lidským, ale obličeje jsou jiné. Ústa a oči údajně působí jako úzké štěrbiny a nos mají mít takřka neznatelný. Tehdejší lidé přitom vyobrazovali pouze to, co viděli na vlastní oči.

A tak mohou konspirátoři, kteří se zabývají mimozemšťany, popustit uzdu své fantazie.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum