Na štědrý den se narodilo mládě extrémně vzácného druhu nosorožce. Na světě jich žije hrstka

Mládě nosorožce černého se narodilo v ranních hodinách
Loading...
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Země a Příroda 
30. prosince 2019 06:03 / Internet
  7   0
V americkém státě Michigan se narodilo mládě kriticky ohroženého nosorožce černého, jehož poddruh již byl v Africe prohlášen za vyhynulého. Mladý sameček nosorožce přišel na svět na Štědrý den v Potter Park Zoo. Mládě zatím nemá jméno, ale již si získalo spoustu fanoušků, kteří ho chodí obdivovat.

V zařízení Potter Park Zoo v americkém státě Michigan se na Štědrý den narodilo mládě kriticky ohroženého nosorožce černého. Tento kriticky ohrožený druh se kdysi v Africe vyskytoval velice hojně, díky poptávce po jeho rohu byl v některých oblastech téměř vyhuben.

Mladý sameček nosorožce černého se narodil ráno v 5:40 místního času. Porod mláděte byl zachycen na video, které bylo sestříháno spolu s dalšími dny, které již mládě tráví se svou matkou. Mládě se stalo doslova hitem sociálních sítí a získalo si mnoho fanoušků.

Novorozený sameček se zdá být zdravý a podle zoo se jedná o naprosto unikátní přírustek, jelikož se v uplyulých sto letech žádné mládě nosorožce černého na území Michiganu nenarodilo.

Počátkem dvacátého století žilo na africkém kontinentu přibližně 100 tisíc nosorožců černých v rámci dvou poddruhů. V roce 1995 už žilo v celé Africe pouze 2 400 volně žijících nosorožců černých a druh se tak ocitl na pokraji vyhynutí.

Nyní tvoří populaci nosorožce černého přibližně 5 000 jedinců, kteří však žijí prakticky pouze v rezervacích. Přesto se stále stávají terčem pytláků, kteří je prodávají na asijské trhy, kde se z nich vyrábějí ozdobné dýky nebo jsou používány v tradičním lékařství. Dále čtěte: (Uhynul poslední samec nosorožce sumaterského v Malajsii. Tento druh je blízko vyhynutí).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Toto je nejmenší implantovatelný čip na světě. Sloužit má především v medicíně

Dům a zahrada

Kočky se mohou snadno přehřát. Pomozte jim překonat horké letní počasí

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Zavřít reklamu