Na štědrý den se narodilo mládě extrémně vzácného druhu nosorožce. Na světě jich žije hrstka

 Země a Příroda 
30. prosince 2019 06:03 / Lukáš Bauer
  0
Loading...
📷
4 fotografie v galerii
Mládě nosorožce černého se narodilo v ranních hodinách Internet
V americkém státě Michigan se narodilo mládě kriticky ohroženého nosorožce černého, jehož poddruh již byl v Africe prohlášen za vyhynulého. Mladý sameček nosorožce přišel na svět na Štědrý den v Potter Park Zoo. Mládě zatím nemá jméno, ale již si získalo spoustu fanoušků, kteří ho chodí obdivovat.

V zařízení Potter Park Zoo v americkém státě Michigan se na Štědrý den narodilo mládě kriticky ohroženého nosorožce černého. Tento kriticky ohrožený druh se kdysi v Africe vyskytoval velice hojně, díky poptávce po jeho rohu byl v některých oblastech téměř vyhuben.

Mladý sameček nosorožce černého se narodil ráno v 5:40 místního času. Porod mláděte byl zachycen na video, které bylo sestříháno spolu s dalšími dny, které již mládě tráví se svou matkou. Mládě se stalo doslova hitem sociálních sítí a získalo si mnoho fanoušků.

Novorozený sameček se zdá být zdravý a podle zoo se jedná o naprosto unikátní přírustek, jelikož se v uplyulých sto letech žádné mládě nosorožce černého na území Michiganu nenarodilo.

Počátkem dvacátého století žilo na africkém kontinentu přibližně 100 tisíc nosorožců černých v rámci dvou poddruhů. V roce 1995 už žilo v celé Africe pouze 2 400 volně žijících nosorožců černých a druh se tak ocitl na pokraji vyhynutí.

Nyní tvoří populaci nosorožce černého přibližně 5 000 jedinců, kteří však žijí prakticky pouze v rezervacích. Přesto se stále stávají terčem pytláků, kteří je prodávají na asijské trhy, kde se z nich vyrábějí ozdobné dýky nebo jsou používány v tradičním lékařství. Dále čtěte: (Uhynul poslední samec nosorožce sumaterského v Malajsii. Tento druh je blízko vyhynutí).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu