V Řecku byly objeveny tisíce let staré hroby. Vědci v nich našli zlaté šperky

 Země a Příroda 
20. prosince 2019 19:19 / Lukáš Bauer
  2
📷
4 fotografie v galerii
Letecké záběry z místa ukazují obě nalezené hrobky Internet
Archeologové v Řecku objevili několik královských hrobek, jejichž stáří odhadují nejméně na 3 500 let. Starověké hroby byly objeveny poblíž města Pylos v jihozápadní části řeckého poloostrova Peloponés. Při pozdějším průzkumu hrobek bylo objeveno několik vzácných zlatých šperků.

Archeologové odkryli na řeckém polooostrově Peloponés dvě královské hrobky staré nejméně 3 500 let. Uvnitř starověkých hrobů bylo kromě různých artefaktů objeveno také několik zlatých šperků obrovské hodnoty.

Objev vědci uskutečnili v blízkosti palácového komplexu z mykénského období z konce doby bronzové. Na objevu se zasloužili především archeologové z USA, kteří rovněž zveřejnili letecké záběry z místa nálezu, na kterém jsou hrobky dobře viditelné.

Obě hrobky našli v blízkosti Nestorova paláce, který popisoval i řecký básník Homér v eposu Ilias a Odysea. Větší hrobka má průměř okolo dvanácti metrů a její kamenné stěny se zachovaly až do výšky 4 metrů, tedy přibližně poloviny jejich původní výšky. Druhá hrobka je menší a zbytky jejích stěn dosahují pouze do výšky dvou metrů.

Podle datovacích metod obě hrobky vznikly dříve než samotný Nestorův palác. Obě hrobky byly bohužel z velké části vykradeny, ale díky zhroucení stropů až v pozdějším období se vykradači hrobek nedostali ke všem artefaktům.

Archeologové díky tomu objevili množství cenných předmětů včetně pečetního prstenu s vyobrazením býků a obilných klasů či zlatého amuletu s egyptskou bohyní Hathor. Mezi nálezy bylo také několik zlatých šperků obrovské hodnoty. Dále čtěte: (Archeologové odkryli děsivý hrob. Několik malých dětí tam bylo pohřbeno neobvyklým způsobem).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová potvrdila vztah s Mirkem Dopitou. Následně také přiznala, že se Soukupem nebyla šťastná

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Slaďoučké borůvky můžete pěstovat i na balkoně. Klíčový je výběr správné odrůdy, výsadba je...