Pozoruhodná studie: Ženy dokáží z mužského potu vycítit, zda je muž vzrušený

 Věda a Výzkum 
01. října 2019 16:12 / Blanka Štiková
  2
📷
6 fotografií v galerii
„Vůně“ mužského potu se různí podle toho, zda jsou muži v normálním či sexuálním rozpoložení Shutterstock
Jak žena pozná, že muže přitahuje? Studie odborníků ukázala, že každá žena dokáže zcela nevědomě vycítit svým čichem, zda je muž sexuálně vzrušený, a to na základě jeho vůně potu.

Výzkum odhalil, že žena doslova z muže vycítí, zda daného muže přitahuje a tím pádem zjistí, zda o ni má muž zájem.

Nevědomá komunikace mezi dvěma pohlavími

Podle tvrzení týmu z Rice University v Texasu mezi sebou nejspíše lidé komunikují podobně jako zvířata, která ke komunikaci používají feromony. „Vůně“ mužského potu se různí podle toho, zda jsou muži v normálním či sexuálním rozpoložení. Při erotickém vybuzení, které zapříčiní přitažlivost k ženě, muž vylučuje specifické látky – takzvaný „sexuální pot“, který umí mozek ženy zanalyzovat.

Jak probíhal pokus?

Odborníci ve výzkumu zjišťovali, zda ženy poznají rozdíl mezi mužským normálním potem a mužským potem „sexuálním“. Vědci nejprve nechali vybranou skupinu mužů sledovat vzdělávací video a poté jim odebrali vzorek jejich normálního potu. Jako druhé video pustili mužům silně erotické video a odebraným vzorkem byl tentokrát „pot sexuální“.

Podložky se vzorky obou druhů potu od mužů pak předložili k očichání 19 ženám ve věku 20 let. Během čichání žen k mužskému potu sledovali vědci jejich mozkové reakce na různé druhy potu.

Výsledek výzkumu

Vědce výsledek studie překvapil. Ženy na první dojem nepoznaly ve dvou různých vzorcích potu rozdíl, dokonce i odborníkům sdělily, že žádný rozdíl mezi vzorky nevidí. Přesto, že ony samotné nedokázaly rozdíl odhalit, jejich mozek rozdíl mezi normálním a „sexuálním“ potem poznal.

A jaká byla reakce? Ženské mozky na pot od sexuálně vzrušených mužů výrazně reagovaly, podle slov odborníků vzorky „sexuálního potu“ doslova rozzářily některé části mozku žen. Je tedy jisté, že mozek ženy na 100 % umí podle mužského pachu rozpoznat, že je muž vzrušený a že má o ni zájem. Ženám tak stačí pouhý čich k tomu, aby poznaly sexuální vůni svého vyvoleného. Studie byla publikována v odborném časopise Neuroscience. (Dále čtěte: Kde se vzal takzvaný typický zápach starých lidí? Výsledky studie jsou překvapivé).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít