Rusko chce své kosmonauty vybavit speciální vesmírnou pistolí

Ruští kosmonauti dostanou do výzbroje pistoli
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Vesmír 
22. září 2019 15:10 / Internet
  0   0
V rámci takzvané nouzové sady, kterou má u sebe každý kosmonaut, dostanou všichni ruští kosmonauti také speciálně vyvinutou pistoli. Podobnou výbavu měli také kosmonauti v osmdesátých letech, kteří ji měli pro případ nouzového přistání v divočině.

Rusko v současné době vyvíjí speciální střelnou zbraň, kterou dostanou do výbavy všichni ruští kosmonauti na svých misích. Pistole bude součástí takzvané nouzové sady, kterou má pro případ nouze každý kosmonaut.

Záměr Ruska dostat na palubu ISS tyto střelné zbraně zveřejnil šéf ruské vesmírné agentury Dmitrij Rogozin. Podle jeho slov již Rusko tuto speciální kosmickou pistoli také začalo vyvíjet.

„Tato zbraň se v podstatě už testuje. Pracujeme na ní,“ sdělil Rogozin novinářům. Podle něj je velmi pravděpodobné, že se pistole stane součástí sady pro mimořádné situace za půldruhého roku.

V dobách Sovětského svazu byli kosmonauti vybaveni tříhlavňovou pistolí, jejíž ráže byly dvakrát 12,5 milimetru a jedenkrát 5,45 milimetru. Jednalo se o speciálně upravenou loveckou pistoli, kterou kosmonauti měli k dispozici pro nouzové přistání v divočině na obranu před zvěří.

O zařazení pistole do výzbroje usiloval Alexej Leonov, který byl prvním člověkem, jenž vystoupil do volného prostoru. Poprvé byla pistole TP-82 zařazena do výzbroje v roce 1982. Nyní se chystá masivní přesun pilotovaných letů na nový kosmodrom na Dálném východě, a proto se pistole stane znovu součástí výbavy. Dále čtěte: (Pod povrchem Měsíce se možná nachází obrovské množství drahých kovů).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Bezdrátové nabíjení není žádná novinka. Jde o technologii starou 130 let

Dům a zahrada

Jak uložit neskladné sportovní potřeby tak, aby nepřekážely a nezatuchly

Cestování

Cestování v roce 2021: jak vypadá situace? A na jaké vyřizování se připravit?

Zavřít reklamu