Austrálie a USA spojily síly v rámci vesmírných misí na Měsíc a Mars

 Vesmír 
26. září 2019 09:36 / Lukáš Bauer
  0   0
📷
3 fotografie v galerii
Austrálie se bude podílet na misích NASA Internet
Austrálie se rozhodla spojit síly v rámci budoucích vesmírných misí a investuje 101 milionů dolarů. Podle australského premiéra Scotta Morrisona investice zamíří zejména k australským firmám, které se budou postupně zapojovat do plánů NASA.

Australský premiér Scott Morrison během své návštěvy v sídle Amerického úřadu pro letectví a vesmír (NASA) oznámil, že Austrálie bude investovat celkem 101 milionů amerických dolarů do snahy NASA doletět na Měsíc a také na Mars.

Podle australského premiéra budou investice směřovat k australským společnostem, které by se postupně měly snažit zapojit do plánů NASA. Podle premiéra tak dostanou australské firmy jedinečnou možnost podílet se na budoucích vesmírných misích.

Jak už dříve oznámil Bílý dům, Američané plánují návrat na Měsíc nejpozději do roku 2024. Australská vesmírná agenutra, která byla oproti NASA založena teprve před rokem, bude s USA spolupracovat zejména při hledání oblastí nejvhodnějších pro společnou spolupráci. 

Australská vize směřuje zejména k oblasti, která zahrnuje průzkum nerostného bohatství ve vesmíru. Austrálie by se rovněž chtěla podílet na výstavbě kosmických lodí, které budou v rámci budoucích misí využity.

Morrison během setkání v sídle NASA také uvedl, že Austrálie hodlá do roku 2030 vytvořit ve vesmírném průmyslu dalších 20 tisíc pracovních míst. Jako první by měla být uskutečněna cesta na Měsíc, která poslouží jako odrazový můstek pro misi na Mars a následně i okolního vesmíru. Dále čtěte: (Na Marsu byla zaznamenána vysoká koncentrace metanu.)

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Jak na dlouhé a husté řasy bez návštěvy kosmetičky. Stačí vám správná výživa

Tech

Nová technologie výroby nerozbitného skla je inspirována lasturami. V budoucnu má být použita pro obrazovky...

Zavřít reklamu