Vzácného černého leoparda více než sto let nikdo neviděl. Nyní byl vyfocen v Africe

Ohromující fotografii pořídil britský fotograf v noci
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Země a Příroda 
15. února 2019 17:59 / Will Burrard-Lucas
  15   0
Britský fotograf Will Burrard-Lucas měl neuvěřitelné štěstí, když se mu v africké Keni podařilo vyfotit extrémně vzácného černého leoparda. Tuto divokou šelmu s přebytkem tmavého pigmentu neviděl nikdo více než sto let.

V africké Keni se podařilo britskému fotografovi Willovi Burrard-Lucasovi vyfotit extrémně vzácného tvora. Tímto zcela ojedinělým tvorem je černý leopard, kterého se nepodařilo nikomu vyfotit více než sto let.

Tato normálně světle zbarvená šelma má černou barvu proto, že má výrazný přebytek tmavého pigmentu, takzvaného melaninu. Tato porucha se odborně nazývá melanismus a v přírodě je poměrně vzácná.

Unikátní fotografie černého leoparda Burrard-Lucas pořídil v keňském přírodním parku Laikipia, protože se nedávno o výskytu vzácného tvora v této oblasti doslechl od místních lidí.

S jejich pomocí se mu také podařilo nainstalovat fotopast přesně na místo, kde se šelma vyskytovala. Po několika neúspěšných pokusech chtěl celou akci vzdát, ale pak našel ve fotoaparátu ohromující záběr černé šelmy.

„Zběžně jsem se zadíval na aparát a ani jsem nedoufal, že tam něco bude. Když jsem záběry procházel, zastavil jsem se nevěřícně při jednom z nich; viděl jsem pár očí, obklopený černou tmou - černého leoparda. Trvalo mi několik dní, než jsem vstřebal, že se mi podařilo splnit si sen,“ napsal Burrard-Lucas na svém blogu.

I když se mluví o tom, že v Africe žijí černí leopardi již více než 100 let, dosud existoval pouze jediný důkaz v podobě fotografie, kterou zhotovili vědci během expedice v roce 1909 v Etiopii. Dále čtěte: (Život si najde cestu i na extrémní místa na naší planetě).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Jaderná termální raketa pro kosmické lodě by měla být hotova za čtyři roky

Dům a zahrada

Využijte duben k založení trávníku, je na to ideálním měsícem

Cestování

Dokonalé ráje Středomoří. Vyberte si to nejkrásnější místo pro vaši dovolenou

Zavřít reklamu