Kdo je v tajném společenství Devíti neznámých? Odpověď chtěl najít i Adolf Hitler

 Záhady a tajemství 
08. února 2019 00:21 / Terezie Zamlynová
  72   13
📷
1 fotografie v galerii
Hitler byl fascinován mystikou a tajemnem Pinterest
Otázka, kdo řídí dějiny světa, tíží tisíce lidí. I proto na ni existují stovky teorií. Která je ale ta pravá, nikdo neví. Možná už jste slyšeli o nastupujícím novém světovém řádu, který má být již brzy nastolen prostřednictvím několika mocných. Víte ale, co je společnost Devíti neznámých?

Nový světový řád je možná jedna z největších konspirací světa. Zda o jeho nastolení mocní usilují a skutečně všechny kroky, kterých jsme svědky, z pozadí dirigují, je věcí názoru, diskuse i otevřenosti. Příznivci konspirací však hovoří ještě o jednom méně známém směru, naznačujícím spiknutí na globální úrovni.

Mělo by jím být společenství Devíti neznámých. Ovšem přímé důkazy o jeho existenci nikdo nikdy předložit zatím nedokázal. Pátrala po něm přitom prý i CIA.

Naděje pro nespravedlivý svět?

Po staletí se vypráví legenda o společnosti Devíti neznámých, která dává naději v často nespravedlivém světě. Jitka Lenková, autorka knihy Spiknutí mocných, se pokusila jít po stopách této legendy a zjistit, jak moc ji lze brát vážně.

Vrátila se až k indickému králi Ašókovi (300 až 232 let př. n. l.), který začal vojenskou silou dobývat území mezi Kalkatou a Madrásem. Obyvatelé se urputně bránili, a tak padlo podle tehdejších zpráv na sto tisíc mužů. Pohled na ně krále natolik zdrtil, že se dalšího dobývání vzdal a válku si navždy zošklivil. A prohlásil, že místo územních bojů je lepší získávat lidská srdce zákonem povinnosti a zbožnosti.

Moudrý vladař však šel ještě dál, chtěl zabránit svému lidu, aby si vzájemně ubližoval zneužíváním vlastní inteligence. Proto veškerou vědu prohlásil za tajnou. Nechtěl ale, aby zcela věda zanikla, a tak ustanovil tajnou společnost Devíti neznámých, která měla jasné cíle: uchovávat technická tajemství dávné minulosti, nepřipustit, aby se někdo nepovolaný zmocnil prostředků hromadného ničení a pokračovat ve výzkumech prospěšných lidstvu.

Pro každou oblast jiný zasvěcenec?

Společnosti Devíti neznámých si v průběhu dějin všímá hned několik spisovatelů, vědců i politiků. Například anglický spisovatel Talbot Mundy uvedl v roce 1927, že každý z uvedené tajné „devítky“ zasvěcenců má jednu knihu, kam zaznamenává všechno, čeho bylo v jeho oboru dosaženo. Centrem zájmu společenství je tedy několik oblastí:

  • Propaganda, psychologická válka, ovládání davu
  • Fyziologie – fungování člověka včetně umění zabíjet pouhým dotykem
  • Mikrobiologie a ochranné koloidní látky včetně boje s mikroby sterilizací a vývoje nových smrticích virů
  • Přeměna látek, za čímž lze vidět například středověkou alchymii či jadernou fyziku (nebo obojí)
  • Veškerá spojovací technika na Zemi i mimo ni
  • Gravitace
  • Kosmonogie, tedy souhrn názorů na vznik světa
  • Světlo
  • Sociologie čili pravidla vývoje společnosti umožňující předvídání jejího pádu

A aby toho nebylo málo, podle Mundyho se mezi sebou členové této společnosti domlouvají tajným syntetickým jazykem. Je jim dokonce připisováno stvoření sanskrtu, který je některými vědci považován za uměle vytvořený jazyk.

Pokud by to byla pravda, takový souhrn znalostí by svým nositelům dával nad světem opravdu neomezenou moc. Byla-li by zneužita, pro lidstvo by to bylo fatální. Jelikož k tomu dosud nedošlo, lze předpokládat, že Devět neznámých oplývá kromě obrovských znalostí i takovými morálními vlastnostmi, že lidstvu spíše pomáhají, než škodí. Traduje se též, že v případě smrti někoho z mocné devítky je plný počet členů opět doplněn.

Pomáhají k posunu lidstva řízené úniky informací?

Osobnosti, které existenci tajného společenství Devíti neznámých připouštějí, se domnívají, že z jejich databanky v minulosti unikly nebo byly záměrně uvolněny některé informace. Spekulují též o tom, že řízeně uniknout mohl v minulosti například návod na výrobu séra k očkování proti moru a choleře.

O reálné existenci Devíti neznámých hovoří i někteří současní vědci. Například indičtí fyzikové Šatendranáth Bose, jeden ze zakladatelů kvantové statistiky a sir Čandrasékhara Venkata Raman, nositel Nobelovy ceny za objev kombinačního rozptylu světla. Existenci tajného společenství připouštěl dokonce i Albert Einstein, který usuzoval, že Devět neznámých ovládá telepatii a gravitaci a vlastní mimozemské dopravní prostředky.

„Devítka“ nedala spát ani Hitlerovi

Je známým faktem, že Adolfa Hitlera i příslušníky SS přitahovala mystika. A tak není divu, že odhalit roušku tajemství společenství Devíti neznámých toužil i Hitler. Už v roce 1935 nařídil Himmlerovi, aby tyto osoby našel a vpašoval mezi ně některého německého špičkového fyzika. Himmler však rozkaz nesplnil - prý se Devět neznámých o záměrech dozvědělo. Jestli se tím elegantně zbavil nesplnitelného úkolu nebo přednesl svému vůdci pravdivé vysvětlení, už zůstane asi navždy utajeno. 

Jedna z posledních aktivit, která se přisuzuje tajnému společenství, je vytvoření viru HIV – údajně za účelem redukce obyvatel Země. Tím by se prý měl zmírnit současný nepříznivý vliv lidské civilizace na životní prostředí. Profesor a zastánce neortodoxních vědeckých hypotéz Jurij Kanygin se ale domnívá, že zmiňovaná společnost zanikla už v 19. století a na současný vývoj ve světě vliv žádný nemá. Čtěte také: (Dosud nejstarší periodickou tabulku objevili pracovníci během úklidu laboratoře ve Skotsku).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt vyrábí luxusní šampaňské. Plány mu může překazit jedině Angelina Jolie

Styl

Jak na dlouhé a husté řasy bez návštěvy kosmetičky. Stačí vám správná výživa

Tech

Nová technologie výroby nerozbitného skla je inspirována lasturami. V budoucnu má být použita pro obrazovky...

Zavřít reklamu