V Hongkongu byl v továrně na brambůrky objeven ruční granát z první světové války

Granát z první světové války byl objeven mezi bramborami
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Objevy 
06. února 2019 10:53 / Internet
  129   0
Velké překvapení zažili zaměstnanci továrny na brambůrky v Hongkongu, když mezi bramborami objevili ruční granát z první světové války. Výrobní linka byla ihned zastavena a na místo se dostavili pyrotechnici.

V továrně na brambůrky se mezi bramborami objevil neobvykle těžký předmět, který se později ukázal jako ruční granát z první světové války. Tato smrtící zbraň pravděpodobně ležela na poli ve Francii desítky let, než se dostala spolu s bramborami do továrny v Hongkongu.

„Zjistili jsme, že se jedná o německý ruční granát, který byl použit během první světové války,“ řekl velitel okresu Wong Ho-hon z policejního sboru v Hongkongu, který na místě nálezu zasahoval.

Téměř 8 cm široký granát mohl být snadno zaměněn za bramboru a odhalil ho až přístroj výrobní linky. Granát o velikosti větší brambory totiž vážil přibližně 5x tolik než obyčejná brambora.

Vzhledem k velice pokročilé korozi granátu experti nedokázali na místě určit, zda existovalo riziko výbuchu. Poté byla zbraň odvezena a zlikvidována pyrotechniky.

Podle odborníků je v zemi v rámci celé Evropy ukryto obrovské množství nevybuchlé munice z první i druhé světové války. Podobné případy tedy nejsou zas tak neobvyklé. Dále čtěte: (V Egyptě byly objeveny pohřební komory plné mumií a dávných artefaktů).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Americká bezposádková loď umí sama vypouštět ty nejnebezpečnější rakety světa

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Cestování

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Zavřít reklamu