V Hongkongu byl v továrně na brambůrky objeven ruční granát z první světové války

Granát z první světové války byl objeven mezi bramborami
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Objevy 
06. února 2019 10:53 / Internet
  129   0
Velké překvapení zažili zaměstnanci továrny na brambůrky v Hongkongu, když mezi bramborami objevili ruční granát z první světové války. Výrobní linka byla ihned zastavena a na místo se dostavili pyrotechnici.

V továrně na brambůrky se mezi bramborami objevil neobvykle těžký předmět, který se později ukázal jako ruční granát z první světové války. Tato smrtící zbraň pravděpodobně ležela na poli ve Francii desítky let, než se dostala spolu s bramborami do továrny v Hongkongu.

„Zjistili jsme, že se jedná o německý ruční granát, který byl použit během první světové války,“ řekl velitel okresu Wong Ho-hon z policejního sboru v Hongkongu, který na místě nálezu zasahoval.

Téměř 8 cm široký granát mohl být snadno zaměněn za bramboru a odhalil ho až přístroj výrobní linky. Granát o velikosti větší brambory totiž vážil přibližně 5x tolik než obyčejná brambora.

Vzhledem k velice pokročilé korozi granátu experti nedokázali na místě určit, zda existovalo riziko výbuchu. Poté byla zbraň odvezena a zlikvidována pyrotechniky.

Podle odborníků je v zemi v rámci celé Evropy ukryto obrovské množství nevybuchlé munice z první i druhé světové války. Podobné případy tedy nejsou zas tak neobvyklé. Dále čtěte: (V Egyptě byly objeveny pohřební komory plné mumií a dávných artefaktů).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Šance na rychlejší internet se jmenuje 5G

Dům a zahrada

Zvládáte komunikaci s kočkou? Když víte, jak na to, je to hračka

Cestování

Tipy, kdy je nejlepší čas vypravit se do Španělska

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu