V Egyptě byly objeveny pohřební komory plné mumií a dávných artefaktů

 Objevy 
05. února 2019 07:27 / Lukáš Bauer
  0
📷
2 fotografie v galerii
Mumie byly objeveny v pohřební komoře Internet
V Egyptě byl objeven další významný nález v podobě čtyřiceti mumií, svitků a dalších artefaktů, které byly nalezeny v pohřebních komorách z éry Ptolemaiovců. Archeologové tento unikátní nález objevili v egyptské provincii Mínjá jižně od Káhiry.

Archeologové objevili v provincii Mínjá jižně od egyptské metropole dávné pohřební komory, které ukrývaly přibližně čtyři desítky mumifikovaných těl různého pohlaví a věku. Podle tamních expertů tato těla patřila rodině ze střední třídy, která žila v období Ptolemaiovců.

Podle výzkumníků, kteří za objevem stojí, jsou mumie v nebývale dobrém stavu a nejméně deset z nich patří dětem. Během průzkumu pohřební komory bylo nalezeno také množství starobylých artefaktů, keramiky a papyrových svitků.

Významný a zároveň první objev letošního roku oznámilo egyptské ministerstvo starožitností. Nyní budou vědci všechny mumie ohledávat a přemísťovat do muzea, kde budou vystaveny.

Během objevu bylo na místě množství velvyslanců a novinářů. Lidé tak mohli poprvé  spatřit mumie přímo v místě nálezu. Některé z mumií se nacházejí uvnitř kamenného či dřevěného sarkofágu, jiné jsou pohřbeny v písku či položeny na podlaze hrobky.

Egypt doufá, že nové archeologické nálezy posílí cestovní ruch. Od svržení někdejšího autokratického prezidenta Husního Mubaraka v roce 2011 totiž turistika značně utrpěla, především kvůli násilnostem. Cestovní ruch tvoří významnou část egyptské ekonomiky.

Egypt je zemí, která má každým rokem nejvíce archeologických nálezů. V minulosti zde byly učiněny naprosto unikátní objevy. Jedním z nich je také příběh prázdného sarkofágu, kerý 150 let ležel v muzeu v Austrálii.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město