V Egyptě byly objeveny pohřební komory plné mumií a dávných artefaktů

Mumie byly objeveny v pohřební komoře
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Objevy 
05. února 2019 07:27 / Internet
  16   0
V Egyptě byl objeven další významný nález v podobě čtyřiceti mumií, svitků a dalších artefaktů, které byly nalezeny v pohřebních komorách z éry Ptolemaiovců. Archeologové tento unikátní nález objevili v egyptské provincii Mínjá jižně od Káhiry.

Archeologové objevili v provincii Mínjá jižně od egyptské metropole dávné pohřební komory, které ukrývaly přibližně čtyři desítky mumifikovaných těl různého pohlaví a věku. Podle tamních expertů tato těla patřila rodině ze střední třídy, která žila v období Ptolemaiovců.

Podle výzkumníků, kteří za objevem stojí, jsou mumie v nebývale dobrém stavu a nejméně deset z nich patří dětem. Během průzkumu pohřební komory bylo nalezeno také množství starobylých artefaktů, keramiky a papyrových svitků.

Významný a zároveň první objev letošního roku oznámilo egyptské ministerstvo starožitností. Nyní budou vědci všechny mumie ohledávat a přemísťovat do muzea, kde budou vystaveny.

Během objevu bylo na místě množství velvyslanců a novinářů. Lidé tak mohli poprvé  spatřit mumie přímo v místě nálezu. Některé z mumií se nacházejí uvnitř kamenného či dřevěného sarkofágu, jiné jsou pohřbeny v písku či položeny na podlaze hrobky.

Egypt doufá, že nové archeologické nálezy posílí cestovní ruch. Od svržení někdejšího autokratického prezidenta Husního Mubaraka v roce 2011 totiž turistika značně utrpěla, především kvůli násilnostem. Cestovní ruch tvoří významnou část egyptské ekonomiky.

Egypt je zemí, která má každým rokem nejvíce archeologických nálezů. V minulosti zde byly učiněny naprosto unikátní objevy. Jedním z nich je také příběh prázdného sarkofágu, kerý 150 let ležel v muzeu v Austrálii.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Šance na rychlejší internet se jmenuje 5G

Dům a zahrada

Zvládáte komunikaci s kočkou? Když víte, jak na to, je to hračka

Cestování

Tipy, kdy je nejlepší čas vypravit se do Španělska

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu