Přírodní nepřátelé našeho zdraví. Ale existují vůbec?

Virgule je jedna z pomůcek, která geopatogenní zóny určitě objeví
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Věda a Výzkum 
17. listopadu 2018 12:28 / zdroj: inStory.cz
  0   0
Někteří z nás tomu věří a někteří se tomu posmívají. Geopatogenní zóny. Neviditelné paprsky, které mají vyzařovat, poškozují naše zdraví. Otázka však je, zda vůbec existují.

Existují, nebo ne? Tato otázka rozděluje odborníky i laiky na dva zcela nesmiřitelné tábory. První zmínky o dračích žílách, v současnosti nazývaných také patogenní či dráždivé zóny, Curryho pásy nebo geoanomální zóny jsou staré kolem 4000 let a pocházejí z Číny. Zmínky a nauky o takových místech můžeme najít i ve starém Egyptě či Římě.

Záření se nachází nad podzemními toky vod, v okolí rudných žil, při vzájemných kontaktech nesourodých hornin nebo v oblasti geologických zlomů či radioaktivních lokalit. Všude tam má vznikat negativně působící magnetické pole, které působí na lidský organismus a způsobuje únavu i nejrůznější nemoci, včetně nádorových onemocnění. Obranou proti těmto jevům pak mají být nejrůznější přístroje a udělátka, která záření „odstíní“ a ochrání tak naše zdraví. Mimochodem, první přístroj na ochranu před patogenními zónami sestrojil Georges Lakhovsky, původem Rus, a propagátor těchto zón, kterému byl patentovým úřadem Spojených států udělen patent na jeho „Multiple Wave Oscillator“ již v roce 1934.

Problém je, že existence takových zón seriózní vědecké výzkumy nepotvrzují. Podle názvu by se mohlo zdát, že jde o jakési plochy na zemském povrchu, které záporně ovlivňují zdraví lidí. Žádná měření prováděná přesnými přístroji však podobné zóny nebyla dosud schopná prokázat. Jediná měření, která zóny spolehlivě „odhalí“, jsou virgule a jejich variace v rukách senzibilů. A ti sice zóny bez problémů najdou, ale necháte-li posoudit jedno a to samé místo několika z nich, pak se jejich „měření“ zcela diametrálně rozcházejí. O objevu nové přírodní síly jsme psali v tomto článku.

Na druhou stranu zastánci teorií uvádějí mnohé příklady, kdy stačilo například přestěhovat postel z těchto zón a dlouholeté zdravotní problémy osob téměř zázračně zmizely. To ovšem může být způsobeno i docela obyčejnou vírou. Je vědecky dokázáno, že tzv. placebo efekt má pozitivní dopad na zdravotní stav nemocných osob. Jeho podstata spočívá v psychice pacienta, kdy se domnívá, že je účinně léčen, v tomto případě tedy, že původce jeho obtíží byl odhalen a odstraněn. Samo vědomí, že je negativní stav odstraněn, může způsobit reálné zlepšení zdravotního stavu, neboť zklidnění a zlepšení psychického stavu má samozřejmě jistou odezvu i ve fyziologii organismu.

I když se zastánci a odpůrci geopatogenních zón nemohou shodnout, zda existují či nikoli, nelze zřejmě tuto problematiku posuzovat zcela jednoznačně a bez jakýchkoli výhrad z toho či onoho pohledu.

Jisté je však jedno. Bez ohledu na to, zda tyto zóny existují, či neexistují, udělali si z nich mnozí poměrně slušně prosperující živnost. Stačí jen zběžně projít internet a najdete desítky odkazů na jejich zaměření, zakreslení a odrušení.  

Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Facebook přiznal závažnou chybu. Mohla ohrozit miliony uživatelů

Dům a zahrada

Jak správně pečovat o vánoční kaktus, aby krásně kvetl

Cestování

Říční plavby Evropou se stávají obrovským hitem posledních let

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn