Vědci se domnívají, že díky objevu obřího těla živočicha, vyřešili jednu z největších záhad

 Záhady a tajemství 
04. ledna 2020 10:01 / Mirka Malá
  4   1
📷
5 fotografií v galerii
Záhada Bermudského trojúhelníku trápí vědce už mnoho desetiletí Depositphotos
Objev obrovského těla mořského živočicha na pláži v St. Augustine na Floridě dovedl vědce z Yale University k tvrzení, že vyřešili jednu z největších záhad. Bermudský trojúhelník.

Bermudský trojúhelník, známý také jako ďábelský trojúhelník, je volně definovanou oblastí v severním Atlantiku, ve které zmizelo několik letadel a lodí. Toto území patří mezi nejnáročnější námořní plavební trasy na světě, přičemž je často využívají lodě plovoucí do přístavů v Americe, Evropě i kolem karibských ostrovů.

Záhadná zmizení lodí a letadel byla po desetiletí připisována pirátství, paranormálním jevům nebo dokonce obrovským chobotnicím.

Na první pohled to zní velmi přitažlivě, ale existence druhu hlavonožců, zvaného obrovská chobotnice, není mýtem. Richard Ellis z Amerického přírodovědného muzea odhalil, jak byla teorii dána věrohodnost díky bizarnímu objevu. V roce 1896 našli na pláži v St Augustine mrtvolu obrovského zvířete dva chlapci a nahlásili to na Yale University. Byla to obrovská chobotnice. Teorie, že na lodě útočí obrovští živočichové, ale nakonec neprošla.

V roce 2005 mořští biologové Tsunemi Kubodera a Kyoichi Mori natočili v těchto vodách záběry obří chobotnice, které agresivně útočily na návnady. Výzkumník Rob Simone věří, že záběry dokazují, že se něco podobného skrývá i v bermudských vodách.

V roce 2007 řekl: „Legenda obří chobotnice není legenda - existují - některé z nich jsou dlouhé 150 metrů, pokud si to dokážete představit. Nevíme, co leží pod hlubinami oceánu, mohla by to být obří stvoření, i když by se v této části oceánu neměla vyskytovat. Možná tam jsou jejich potravinové zdroje, to nevíme, ale mohlo by to vysvětlit záhadná zmizení některých lodí." Dále čtěte: Start rakety StarX. Záběry rozpoutaly obrovské spekulace.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Jak na dlouhé a husté řasy bez návštěvy kosmetičky. Stačí vám správná výživa

Dům a zahrada

Než přijdou Dušičky, vyčistěte náhrobky. Na každý materiál platí něco jiného

Zavřít reklamu