Záhadné kruhy v obilí. Proč se objevují nejvíce právě v této zemi?

Tento útvar se objevil v loňském srpnu v britském Wiltshire
 Záhady a tajemství 
25. července 2018 15:19 / Shutterstock
  0   0
Fenomén, se kterým se lidstvo setkává už od 17. století. Složité obrazce vzniklé ohnutím obilných klasů budí rozruch po celé zeměkouli, nejčastěji se s nimi však můžeme setkat v jižní Anglii. Proč tam? Snaží se s námi navázat kontakt mimozemské civilizace?

Zastánci toho, že mimozemšťané existují, tvrdí, že se jedná o mírovou cestu, jak s pozemšťany navázat kontakt. Podle doktora Horace Drewa, vědce z kalifornského Ústavu technologií, je princip této komunikace podobný jako naše komunikace s delfíny.

„Když chceme komunikovat s delfíny, vypustíme pod vodu bubliny. Pak sledujeme delfíny, jak zvědavě připlují a s bublinami si hrají a zkoumají je. Při komunikaci s mimozemšťany jsme těmito delfíny my." Mnoho lidí tvrdí, že tak dokonalé tvary nemohou být dílem člověka, navíc v tak krátké době. Kruhy většinou vzniknou za jedinou noc. V roce 1991 se proslavila dvojice Doug Bower a Dave Chorley, která se přiznala k autorství mnoha kruhů v obilí. Jejich jedinými nástroji prý bylo dřevěné prkno a provaz.

Kruh ve znamení brexitu

Jak jsme již zmínili, nejvíce tajemných kruhů v obilí se každoročně objevuje na britských ostrovech. Falický symbol se stal předmětem úvah v souvislosti s brexitem. Objevil se na jednom britském poli, a zatímco někteří v něm viděli další tajemnou zprávu z vesmíru, jiní si jej spojili s vystoupením Velké Británie z EU. Expert na kruhy v obilí Matthew Williams řekl v jednom z rozhovorů: „Menší kruh zřetelně představuje Velkou Británii a větší EU. Linie mezi nimi mohou naznačovat, že menší kruh může být buď přitahován, nebo odstrkován větším kruhem."

Může něco podobného vytvořit lidská ruka?

Před několika lety se objevil zajímavý útvar v obilí v Payerne ve Švýcarsku. Kruhovitý tvar o průměru asi šedesáti metrů objevil armádní pilot François Blanchoud, který zrovna prolétal nad polem. Blanchoudův otec Pierre Blachoud je expertem na nevysvětlitelné úkazy. Oba útvar detailně prozkoumali a Blachoud senior došel k zá-věru, že kruh nemohl vzniknout lidskými silami, protože je příliš precizní. O jiném záhadném místě na naší planetě jsme psali před časem.

Množící se kruhy trápí farmáře v anglickém hrabství Wiltshire. Místní policie je proto nabádá k tomu, aby jakýkoli další útvar v obilí nahlásili. Mluvčí policie prohlásil: „Tyto kruhy mohou vypadat neškodně, ve skutečnosti ale mají negativní efekt na těžce pracující farmáře, kterým je takhle ničeno obilí. Není to jen trestný čin, ale také urážka."

Někteří si ale z kruhů udělali také fungující byznys. Existují firmy, jež se specializují na výlety za kruhy v obilí. 

Erik Toman | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Google už neumožní aplikacím sledovat nevěrné partnery

Dům a zahrada

Myslete na bezpečnost vašeho psa. Rozsviťte ho za podzimních procházek, možností je hned několik

Cestování

Tip na podzimní výlet. Vydejte se po stopách nejbarevnějších míst v okolí

Zavřít reklamu