V USA se objevil na řece Presumpscot záhadný ledový kruh. Experti prozradili příčinu jeho vzniku

Obří ledový kruh vznikl na řece v USA
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Země a Příroda 
28. ledna 2019 10:17 / Internet
  0   0
Občané amerického státu Maine byli svědky velice zvláštního přírodního díla. Na řece Presumpscot se totiž objevil dokonalý ledový kruh, který ihned vyburcoval milovníky konspiračních teorií. Vědci však potvrdili, že se jedná pouze o náhodné dílo přírody.

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine lidé během ledna pozorovali velice podivný ledový kruh, který svou pravidelností připomínal dílo člověka. Obrovský ledový disk je však podle vědců pouze náhodným dílem přírody.

Obrovský ledový disk se objevil na řece ve městě Westbrook a jeho fotografie ihned spustila vlnu obdivu. Ledový kruh o průměru více než 100 metrů si chodily fotit stovky lidí z města i okolí. 

Lidé, kteří ledové vodní dílo sledovali, se bavili také tím, jak se vodní ptactvo točilo na ledové kře jako na kolotoči a pořizovali jedinečná videa a fotografie.

Místní lidé však potvrdili, že se nejedná o žádné dílo mimozemšťanů, ale že na tomto místě již v minulosti podobné kruhové kry vznikly. Přestože tento kruh je unikátní svou velikostí, vznikl naprosto přirozenou cestou.

Na tomto místě se totiž sbíhají vodní proudy a pokud zde vznikne ledová kra, začne se roztáčet a nabalovat na sebe další led. Tající chladná voda pod diskem vytváří vír, který ho roztáčí. Čím je teplejší voda, ve které led pluje, tím rychleji disk rotuje. Přírodní dílo pak dokoná samotná voda, která opracuje ledový kruh do téměř dokonalého tvaru. Dále čtěte: (Vědci objevili v jezeře, které bylo tisíce let ukryté před světem, mrtvé tvory).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Témata: led, kruh, voda, řeka, USA
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Jeden z nejstarších letounů amerického letectva má novou misi

Dům a zahrada

Lesk vašim příborům vrátí kousky alobalu nebo voda z brambor

Cestování

Fascinující místa, o kterých je dobré něco vědět

Zavřít reklamu