Zastánci a příznivci UFO mají smůlu. Zase je všechno jinak

Obrazce na planině Nazca v Peru jsou tak trochu záhadou dodnes
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Záhady a tajemství 
27. října 2018 10:41 / Shutterstock
  4   0
Když švýcarský spisovatel a záhadolog Erich von Däniken vydal v roce 1968 svou první a zřejmě nejslavnější knihu „Vzpomínky na budoucnost“, pobláznil svými teoriemi o návštěvách mimozemských civilizací na Zemi celý svět. Dodnes ovšem nezpochybnitelný vědecký důkaz neexistuje.

S knihou se měli příležitost seznámit i čeští čtenáři již rok po vydání originálu, kdy ji v češtině vydalo nakladatelství Orbis. A mnozí jistě přiznají, že Dänikenovy teorie se zdály téměř nezpochybnitelné. Proč by lidé vytvářeli a vytvořili 300 obrovských obrazců na planině Nazca v Peru, které jsou viditelné jen z leteckého pohledu? A jak přepravovali kamenné kvádry vážící 800 tun na stavbu Baalbecké terasy z kamenolomu vzdáleného 3 km?

Tyto a jiné otázky sice nejsou dodnes úplně vysvětleny, ale důkazy přítomnosti mimozemšťanů chybí rovněž.  Když ovšem v roce 2003 nalezl v chilské poušti Atacama Oscar Muñoz kožený váček s překvapujícím obsahem, zdálo se, že důkaz o mimozemšťanech, kteří v dávné minulosti navštívili naši planetu, je na dosah. Ve váčku totiž byla uschována asi 13 cm dlouhá mumie odpovídající rozšířené představě mimozemšťana.

A skutečně. Nápadnými znaky mumie je podlouhlá lebka a velké šikmo uložené oční důlky. Místo běžných dvanácti párů žeber pozemšťanů jich má mumie jen deset a celkové utváření končetin je také značně neobvyklé. Navíc vzrůstem odpovídala lidskému plodu, ale kosti podle analýzy byly v době úmrtí staré nejméně osm let. Zdálo se, že příznivci teorií o mimozemšťanech mají konečně svůj důkaz na dosah. Vybuchla nad Sibiří vesmírná loď mimozemšťanů? Psali jsme v tomto článku.

Bohužel pro ně je vše jinak. Analýza genomu prokázala nade vši pochybnost, že mumie je člověk ženského pohlaví. Podle podobností v genomu pochází z místní populace a zemřela asi před 40 lety. Jde nepochybně o pozůstatky mrtvě narozeného dítěte nebo novorozence. Malformace, neboli vrozené vývojové vady, byly způsobeny řadou mutací. Zatím se podařilo nalézt čtyři v genech odpovídajících za vývoj kostí a dvě v genech kódujících produkci důležité součásti pojivových tkání.

Příroda si zkrátka dokáže i s lidským druhem někdy zcela nečekaně „pohrát“ a tyto ostatky jsou toho důkazem. A tak musí zastánci mimozemských civilizací a jejich návštěv na Zemi na potvrzení svých teorií i nadále čekat.  

Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Nové obrněné vozidlo britské armády je tak špatné, že se z něho dělá vojákům špatně

Dům a zahrada

PU pěny utěsní každý otvor. Jsou mezi nimi ale značné rozdíly

Cestování

Zchlaďte se po práci u vody. Zkuste přírodní jezera s nádherně čistou vodou

Zavřít reklamu