Zastánci a příznivci UFO mají smůlu. Zase je všechno jinak

 Záhady a tajemství 
27. října 2018 10:41 / Karel Kovka
  0
📷
4 fotografie v galerii
Obrazce na planině Nazca v Peru jsou tak trochu záhadou dodnes Shutterstock
Když švýcarský spisovatel a záhadolog Erich von Däniken vydal v roce 1968 svou první a zřejmě nejslavnější knihu „Vzpomínky na budoucnost“, pobláznil svými teoriemi o návštěvách mimozemských civilizací na Zemi celý svět. Dodnes ovšem nezpochybnitelný vědecký důkaz neexistuje.

S knihou se měli příležitost seznámit i čeští čtenáři již rok po vydání originálu, kdy ji v češtině vydalo nakladatelství Orbis. A mnozí jistě přiznají, že Dänikenovy teorie se zdály téměř nezpochybnitelné. Proč by lidé vytvářeli a vytvořili 300 obrovských obrazců na planině Nazca v Peru, které jsou viditelné jen z leteckého pohledu? A jak přepravovali kamenné kvádry vážící 800 tun na stavbu Baalbecké terasy z kamenolomu vzdáleného 3 km?

Tyto a jiné otázky sice nejsou dodnes úplně vysvětleny, ale důkazy přítomnosti mimozemšťanů chybí rovněž.  Když ovšem v roce 2003 nalezl v chilské poušti Atacama Oscar Muñoz kožený váček s překvapujícím obsahem, zdálo se, že důkaz o mimozemšťanech, kteří v dávné minulosti navštívili naši planetu, je na dosah. Ve váčku totiž byla uschována asi 13 cm dlouhá mumie odpovídající rozšířené představě mimozemšťana.

A skutečně. Nápadnými znaky mumie je podlouhlá lebka a velké šikmo uložené oční důlky. Místo běžných dvanácti párů žeber pozemšťanů jich má mumie jen deset a celkové utváření končetin je také značně neobvyklé. Navíc vzrůstem odpovídala lidskému plodu, ale kosti podle analýzy byly v době úmrtí staré nejméně osm let. Zdálo se, že příznivci teorií o mimozemšťanech mají konečně svůj důkaz na dosah. Vybuchla nad Sibiří vesmírná loď mimozemšťanů? Psali jsme v tomto článku.

Bohužel pro ně je vše jinak. Analýza genomu prokázala nade vši pochybnost, že mumie je člověk ženského pohlaví. Podle podobností v genomu pochází z místní populace a zemřela asi před 40 lety. Jde nepochybně o pozůstatky mrtvě narozeného dítěte nebo novorozence. Malformace, neboli vrozené vývojové vady, byly způsobeny řadou mutací. Zatím se podařilo nalézt čtyři v genech odpovídajících za vývoj kostí a dvě v genech kódujících produkci důležité součásti pojivových tkání.

Příroda si zkrátka dokáže i s lidským druhem někdy zcela nečekaně „pohrát“ a tyto ostatky jsou toho důkazem. A tak musí zastánci mimozemských civilizací a jejich návštěv na Zemi na potvrzení svých teorií i nadále čekat.  

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Gwyneth Paltrow na své 50. narozeniny pózovala nahá. Své křivky zahalila pouze do zlaté barvy

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Satelit NASA objevil rostoucí ostrov uprostřed Pacifiku. Je jen několik dní starý a už se rozrostl na 24...