Zastánci a příznivci UFO mají smůlu. Zase je všechno jinak

Obrazce na planině Nazca v Peru jsou tak trochu záhadou dodnes
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Záhady a tajemství 
27. října 2018 10:41 / Shutterstock
  4   0
Když švýcarský spisovatel a záhadolog Erich von Däniken vydal v roce 1968 svou první a zřejmě nejslavnější knihu „Vzpomínky na budoucnost“, pobláznil svými teoriemi o návštěvách mimozemských civilizací na Zemi celý svět. Dodnes ovšem nezpochybnitelný vědecký důkaz neexistuje.

S knihou se měli příležitost seznámit i čeští čtenáři již rok po vydání originálu, kdy ji v češtině vydalo nakladatelství Orbis. A mnozí jistě přiznají, že Dänikenovy teorie se zdály téměř nezpochybnitelné. Proč by lidé vytvářeli a vytvořili 300 obrovských obrazců na planině Nazca v Peru, které jsou viditelné jen z leteckého pohledu? A jak přepravovali kamenné kvádry vážící 800 tun na stavbu Baalbecké terasy z kamenolomu vzdáleného 3 km?

Tyto a jiné otázky sice nejsou dodnes úplně vysvětleny, ale důkazy přítomnosti mimozemšťanů chybí rovněž.  Když ovšem v roce 2003 nalezl v chilské poušti Atacama Oscar Muñoz kožený váček s překvapujícím obsahem, zdálo se, že důkaz o mimozemšťanech, kteří v dávné minulosti navštívili naši planetu, je na dosah. Ve váčku totiž byla uschována asi 13 cm dlouhá mumie odpovídající rozšířené představě mimozemšťana.

A skutečně. Nápadnými znaky mumie je podlouhlá lebka a velké šikmo uložené oční důlky. Místo běžných dvanácti párů žeber pozemšťanů jich má mumie jen deset a celkové utváření končetin je také značně neobvyklé. Navíc vzrůstem odpovídala lidskému plodu, ale kosti podle analýzy byly v době úmrtí staré nejméně osm let. Zdálo se, že příznivci teorií o mimozemšťanech mají konečně svůj důkaz na dosah. Vybuchla nad Sibiří vesmírná loď mimozemšťanů? Psali jsme v tomto článku.

Bohužel pro ně je vše jinak. Analýza genomu prokázala nade vši pochybnost, že mumie je člověk ženského pohlaví. Podle podobností v genomu pochází z místní populace a zemřela asi před 40 lety. Jde nepochybně o pozůstatky mrtvě narozeného dítěte nebo novorozence. Malformace, neboli vrozené vývojové vady, byly způsobeny řadou mutací. Zatím se podařilo nalézt čtyři v genech odpovídajících za vývoj kostí a dvě v genech kódujících produkci důležité součásti pojivových tkání.

Příroda si zkrátka dokáže i s lidským druhem někdy zcela nečekaně „pohrát“ a tyto ostatky jsou toho důkazem. A tak musí zastánci mimozemských civilizací a jejich návštěv na Zemi na potvrzení svých teorií i nadále čekat.  

Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Šance na rychlejší internet se jmenuje 5G

Dům a zahrada

Zvládáte komunikaci s kočkou? Když víte, jak na to, je to hračka

Cestování

Tipy, kdy je nejlepší čas vypravit se do Španělska

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu