Erotické rekordy přírody. Kdo je největší erotoman a koho sex vyloženě nebaví?

 Země a Příroda 
22. září 2018 11:35 / Jitka Jahodová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Dalo by se říct, že šimpanzi bonobo žijí hlavně sexem Depositphotos
Víte, kdo je považován za největšího erotomana ve zvířecí říši, který tvor má největší penis nebo koho sex vyloženě nebaví? Podívejte se na některé erotické rekordy zvířat.

Největší vytrvalec

Úctyhodných 45 minut trvá páření mohutnému nosorožci. Ale právě tato výdrž je prokletím těchto úžasných tvorů. Možná tady totiž leží základ pro pověru o rohu nosorožce jako zaručeném afrodiziaku. Přitom by se měli cítit daleko ohroženější fosy, šelmy z čeledi cibetkovitých. Tyto kočkám podobní savci, vážící okolo 9 kilogramů a měřící cca 70 cm se dokážou pářit nepřetržitě až 90 minut!

Kdo má superpenis?

Slon africký, obrovitý chobotnatec o výšce 4 metrů a hmotnosti až 10 tun bývá často považován i za vlastníka největšího penisu na planetě. Jeho solidních 150 centimetrů ale na prvenství nestačí. Největší tvor na Zemi, kytovec plejtvák obrovský, je vybaven pohlavním údem až třímetrovým s obvodem kolem 45 cm. Když ovšem porovnáme velikost pohlavního orgánu s celkovou velikostí a hmotností, zas tak obdařený tento kytovec není.

V poměru k délce těla jsou ale jasnými jedničkami korýši svijonožci. Jejich penis je osmkrát delší než jejich tělo a nepotřebují tak blízký kontakt. Dokážou oplodnit všechny jedince, které mají "v dosahu".

Zvířecí erotoman

Dospělý lev je v době říje výkonným milovníkem, několik dní je schopen pářit se denně každých 20 minut. Přesto není šampion. Kraluje šimpanz bonobo. Ten je svolný k páření celý rok a denně kopuluje až 40krát. Jeden styk trvá kolem 15 sekund. Jeho sexuální projevy jsou blízké člověku, páří se totiž i v misionářské poloze a samice prý prožívají orgasmus. Navíc je zatím jediným známým zástupcem živočišné říše, který se nepáří výhradně za účelem rozmnožování, ale i jen tak pro zábavu. O jiných neuvěřitelných vlastnostech zvířat si můžete přečíst zde.

Jak jsou na tom u protinožců?

Klokani podobně jako další vačnatci mají rozeklaný penis, což ovšem není nic proti klokaním samicím. Ty mají nejen dvě dělohy, ale také oddělené pochvy pro oplodnění a ještě navrch třetí, která se vytváří krátce před prvním porodem právě a jen pro tento účel.

A co prase domácí?

Věděli jste, že prase domácí zažívá jeden z nejdelších orgasmů ve zvířecí říši? V jejich případě trvá až 30 minut.

Kdo je největší břídil?

Naprostí břídilové jsou, v protikladu od svých příbuzných druhu bonobo, šimpanzi učenliví. Hotovi jsou po pouhých třech sekundách. Rychlejší už jsou prý jen moskyti, kterým sex trvá dvě sekundy. Není proto divu, že samice šimpanzů učenlivých vynalezly "vibrátor" v podobě klacku omotaného listím. 

Skupinový sex

Skupinový sex není zdaleka jen lidským výmyslem. Třeba takové užovky proužkované jej provozují pravidelně. Na jednu samici klidně připadne i sto samců, vrhnou se na ni, vytvoří klubko a chtějí si s ní užít. Mnohdy ji však místo milování rozmačkají, což jim ovšem nevadí a rychle si najdou další. Velmi zajímavý článek o hadech jsme psali před časem.

Největší kuriozita

Nejkurióznější závěr má včelí sex. Trubec je milovník kamikaze. Po dosažení vrcholu exploduje a jeho genitálie zůstanou vězet v královně.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město