Sloní samice v Africe unikala pytlákům šedesát let. Její kly sahaly až na zem

 Země a Příroda 
13. března 2019 10:00 / Lukáš Bauer
  5
📷
4 fotografie v galerii
Slonice unikala pytlákům více než šedesát let Internet
Snímek, na kterém je zachycena stará samice slona, ukrývá zajímavý příběh. Této sloní samici se totiž podařilo unikat africkým pytlákům více než šedesát let a její dlouhé kly přitom sahaly až na zem.

Samice slona s extrémně dlouhými kly by byla pro pytláky cennou kořistí, přesto se jí podařilo unikat více než šedesát let. Samice byla zachycena na několika snímcích a vědci se domnívají, že se může jednat o jedny z nejdelších sloních klů na světě.

„Pokud bych ji nespatřil na vlastní oči, zřejmě bych nevěřil, že by na planetě existoval takový slon,“ napsal na svém blogu britský fotograf divoké přírody Will Burrad-Lucas, který učinil poslední snímky ohromujícího zvířete.

Vozidlo s kamerou BeetleCam umožnilo zachytit slonici během běžného dne. Během pořizování fotek slonice kráčela a její kly sahaly až po zem. Slonice měla velké štěstí, protože dokázala přežít neuvěřitelných 60 let, aniž ji ulovili pytláci.

Velkou většinu slonů pytláci zabíjí mnohem dříve, než jsou schopni se reprodukovat, a proto jen velice obtížně šíří své geny. V současné době na světě existuje maximálně dvacet slonů, kteří mají podobně dlouhé kly.

Anglický pozorovatel pořídil unikátní snímky s pomocí dálkově ovládaného vozidla s kamerou. Slon tak mohl být zachycen během běžných denních aktivit, jako je napájení u jezírka nebo krmení větvemi.

Slonice se zvláštním jménem F_MU1 zemřela přirozenou smrtí v roce 2017 několik týdnů poté, co snímky vznikly. Samotné snímky slonice F_MU1 a dalších slonů s takto dlouhými kly nyní vyjdou v knize Land of Giants. Dále čtěte: (Nejzákeřnější tvor na planetě je překvapivě malý).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město