Vědci vyrobili vodku z obilí, které pochází z neobyvatelné zóny kolem Černobylu

Vodka byla vyrobena z obilí, které pochází ze zóny kolem Černobylu
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Věda a Výzkum 
11. srpna 2019 15:56 / Internet
  4   0
Skupina britských vědců vyrobila velice zajímavou věc. Destilovali totiž vodku z obilí, které pochází z neobyvatelné zóny kolem jaderné elektrárny Černobyl, jenž se stala místem děsivé katastrofy. Jejich výrobek pojmenovali příznačně Atomik.

Několik britských vědců vyrobilo vodku z obilí, které vyostlo ve vyloučené zóně kolem Černobylu, kde došlov v roce 1986 k jaderné katastrofě. Jejich unikátní destilát pojmenovali Atomik.

Vědci se zabývali otázkou, zda je tento produkt nebezpečný, ale podle všech výsledků je jejich destilát zcela bez radioaktivity. Podle vědců je tento produkt naprosto stejný jako jakýkoliv jiný.

„Zkontrolovali jsme vodku na přítomnost radioaktivity, ale žádná v ní není. Oslovili jsme dvě z nejlepších laboratoří na světě, aby našli ve vodce radioaktivitu z Černobylu a nenašli ji.,“ uvedl jeden z vědců Jima Smitha.

Vědci chtějí tento produkt i nadále vyrábět a zisk z prodejů chtějí použít na ochranu volně žijících živočichů a kumunit lidí postižených katastrofou v Černobylu. Chtějí tak místním komunitám vrátit sociální i hospodářský rozvoj.

V zónách kolem černobylu stále žije mnoho lidí, ale v těchto místech neprobíhájí žádné státní investice a je zde také zakázáno využívat zemědělskou půdu. Během katastrofy bylo přesídleno 300 tisíc obyvatel, kteří už se nikdy nemohli vrátit do svých domovů.

V samotném obilí, které vědci pro výrobu použili, bylo nalezeno malé množství radioaktivity, ale ta se během destilace vytratila. Samotný destilát je tedy zdraví nezávadný. Dále čtěte: (Na Novém Zélandu byla objevená fosilie obřího papouška. Vědce překvapila nečekanými zvláštnostmi).

 

Lukáš Bauer | inStory.cz
Témata: vodka, Černobyl, obilí, zóna
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Svět fotografie se pomalu, ale jistě přesouvá od zrcadlovek k bezzrcadlovkám

Dům a zahrada

Pokud vám způsobují cizí kočky na zahradě škody, vyžeňte je šetrně od vašeho domu

Cestování

Praděda automobil, lahodné víno a legendární sýr. Ráj labužníků najdete skoro za humny

Zavřít reklamu