Okultistická společnost Thule: Tajemství, zda byl členem i Hitler, zůstane skryté?

 Záhady a tajemství 
18. dubna 2019 14:38 / Terezie Zamlynová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Společenství Thule je považováno za jednu z hlavních okultistických skupin nacistů Archiv
Ovlivnit dějiny a osudy mnoha generací se daří dobrým vládcům i padouchům či psychopatům. Dařilo se to i Adolfu Hitlerovi. On sám věřil, že je předurčený nějakou vyšší mocí, a možná i proto ji po celou dobu, kdy vedl Německo a Evropu do zkázy, hledal.

Spekuluje se o mnoha tajných společenstvích, která s ním mohla být nějak spojena, důkazy ale buď nejsou, nebo jsou záměrně dobře skryté.

Okultistická společnost nazvaná Thule je jednou z těch, o nichž se v konspiračních teoriích hovoří téměř jako o trefě do černého, pokud někdo chce hledat tajemství v životě člověka, který uvrhnul svět do krvavé války, jakou planeta dosud nezažila.

Tajemná civilizace vládla neobyčejnou silou?

Je třeba ale začít od začátku. Tam někde je prý tajemná nadlidská civilizace říše Agartha. Sídlí podle mnoha zdrojů v hlubokých podzemních tunelech. Údajně tato civilizace ovládala kosmickou prasílu, které se říká Vril. Síla je podle přívrženců této teorie podložená mnoha vyspělými technologiemi, které by se nám mohly jevit, pokud by byly odtajněny, spíš skoro jako kouzla. Pozor však, pokud byste se chtěli vysmívat! Dnešní Němci jsou prý potomci těchto superlidí se superschopnostmi. Rýpalové dodávají, že se jedná o potomky trochu zdegenerované tisíciletým kontaktem s obyčejnými smrtelníky, ale pořád jsou to tvorové, co by měli mít božskou jiskru v krvi.

Podle bájí, které kolem Thule a Agarthy panují, jednoho dne síly podzemní říše vystoupí na povrch. A budou pracovat na zbavení Země všeho nízkého a zvířecího. Kdo je vzývá nyní dostatečně intenzivně a má správný rasový původ, může s nimi prý vstoupit do duchovního kontaktu. Bude-li přitom dostatečně horlivý a vytrvalý, dostane se mu osvícení a příslušných návodů, jak si Vril – tedy tajemnou kosmickou sílu - podmanit také. Jde přitom hlavně o to, aby mohl takový (polo)bůh podzemní říši v jejím díle tady na povrchu zastoupit. Protože ONI (Agarťhané) dříve nebo později přijdou, aby své vyvolené pozvedli k sobě. Zbytek tvorů zničí...

Teorie, které přišly, když lidstvo stálo na křižovatce

Na místě je uvést, že se tyto teorie neobjevily až s příchodem Hitlera, ale podobná tvrzení se byla zaznamenána v literatuře okultistických a theosofických skupin s rasistickým podtextem už koncem 19. století. Všechny společně mají ideové kořeny v Theosofické společnosti silně výstřední Rusky Heleny Blavatské. Ve své době je ještě nikdo nebral moc vážně, jenže zmatek po první světové válce jim začal přihrávat fanoušky.

Hned v roce 1918 v Německu vznikla tedy okultistická společnost Thule, která měla jasné cíle.  Za tím účelem vydávala časopis Münchener Beobachter, od něhož později vedla přímá cesta k oficiálním novinám nacistické strany Volkischer Beobachter.

Básník s vlivem na Hitlera

Jedním z významných lidí zapojených do aktivit Thule byl také bohémský básník, žurnalista a spisovatel Dietrich Eckart. Bylo veřejně známo, že měl velký vliv na Hitlera. Někteří autoři dokonce tvrdí, že z něj udělal médium schopné komunikovat se silami, které nejsou z tohoto světa.

„Eckert se ujímá duchovního formování Adolfa Hitlera,“ napsali autoři slavného románu Jitro kouzelníků Jacques Bergier a Louis Pauwels. Prozradili, že prý Eckart učil „vůdce“ jak psát a mluvit. A co víc, že jeho vyučování se rozvíjelo ve směru tajné nauky.

Před svou smrtí prý dokonce Eckart pronesl: „,Následujte Hitlera! Bude tančit, ale hudbu jsem napsal já. Ukáže se, že jsem zapůsobil na dějiny víc, než kterýkoliv jiný Němec!"

Právě tyto věty jsou zřejmě zdrojem legend o nacistických létajících talířích ovládaných magickými silami. Jenomže - román Jitro kouzelníků se sice hezky čte, protože je napsaný s typickým francouzským šarmem - ale je v něm velmi specificky nakládáno s fakty. Štěchovický poklad možná ukrývá antigravitační pohon a další tajné vojenské technologie, na kterých pracovali Němci

Eckart rozpoznal sílu charisma budoucího "vůdce"

Jisté je totiž jen to, že Eckart v Thule opravdu působil a že je tedy asi nejzřetelnější známou spojnicí mezi ní a rodícím se nacistickým hnutím. S Hitlerem se setkal už roku 1919. Rozpoznal sílu s jakou svého času nezaměstnaný poddůstojník schopný ovládat lidi kolem sebe a se vzácnou jasnozřivostí disponoval. Usoudil proto, že tento na první pohled jen zdánlivý ztroskotanec ukrývá velký politický potenciál. Brzy se o něm vyjadřoval jako o německém Mesiáši a protlačoval ho do vlivných kruhů německé společnosti.

Na počátku 20. let minulého století k němu dokonce přivedl filosofa Alfreda Rosenberga (1893-1946), který Hitlera zasvětil do rasových teorií hlásaných společenstvím Thule. Nepochybně to ovlivnilo podobu Hitlerem krátce na to sepsané bible nacismu Mein Kampf, a to hlavně v oblasti vyhroceného antisemitismu.

Ne všichni věří tomu, že byl Hitler členem Thule

Zvláštní je však to, že někteří odborníci a historici poukazují na to, že právě text Mein Kampf je důkazem, že k mystickým aspektům rasových teorií si Hitler zachovával odstup. Proto druhý tábor badatelů tvrdí, že Hitler nikdy členem Thule nebyl.

Není příliš jisté, jestli Eckart opravdu správně rozpoznal, kým je Hitler doopravdy - ledacos naznačuje, že časem by se jejich cesty zřejmě názorově rozešly. K tomu nedošlo jen proto, že Eckart v prosinci 1923 předčasně zemřel na infarkt v důsledku předávkování morfiem.

Samotné slovo Thule (řecky Θούλη, latinsky Thula) je název bájného severského ostrova, který je znám též jako Hyperborea. Tento ostrov byl údajně objeven Pýthéem z Massilie v roce 300 př. n. l. Z pohledu nacistické esoteriky byl ostrov Thule chápán jako místo, ze kterého vzešla árijská rasa. <

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Christina Ricci kvůli rozvodu musela prodat i svoje kabelky. Manžel ji fyzicky a psychicky týral

Styl

Už jste slyšeli o saucha? Tahle postelová jóga vám pomůže snadněji usnout a lépe se vyspat

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte