V přírodním parku bylo objeveno tělo pytláka. Zabilo ho rozzuřené zvíře

Nosorožci jsou léta vybíjeni kvůli cenným rohům
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Země a Příroda 
09. dubna 2019 10:28 / Internet
  10   1
Pět pytláků vstoupilo do jihoafrického národního parku Kruger s cílem zabíjet ohrožené nosorožce. Jejich snaha se jim ale nevyplatila a jeden z nich byl dokonce zabit rozzuřeným slonem a poté sežrán lvy.

Pět podezřelých osob bylo v minulém týdnu lokalizováno ostrahou parku Kruger v Jižní Africe. Podle strážců parku je vstup do parku bez vozidla velice riskantní a pytláci na to tvrdě doplatili.

Čtyři pytláci byli zatčeni a čeká je soud, ale pátý z nich už takové štěstí neměl. Ozbrojeného muže totiž zabil rozzuřený slon a jeho tělo bylo poté sežráno hladovými lvy a jeho tělo hledali strážci několik dní.

 

Při výslechu muži vypověděli, že na ně zaútočil dospělý slon a jednoho z nich zabil. Po muži pátralo několik jednotek a jeho tělo bylo objeveno ve čtvrtek v oblasti parku Crocodile Bridge v blízkosti řeky Crocodile.

Tato oblast je podle internetových stránek Národního parku Kruger proslulá vysokou koncentrací lvů a také četnou populací nosorožců, kteří pytláky přilákali.

Lvi muže prakticky celého roztrahali a jediné co strážci objevili, byla jeho lebka a zbytky ošacení. Přeživším pytlákům pak úřady zabavily několik loveckých pušek a velké množství nábojů.

Jižní Afrika je domovem největší populace nosorožce. V této oblasti žije asi 20 000 kusů z celkového množství 25 000 nosorožců žijících v Africe. Afrika je domovem více než 80 % světové pouplace nosorožce. Dále čtěte: (Vědci mají nové poznatky z pozorování černé díry v srdci naší galaxie. Zpracovali také unikátní vizualizace).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Vydání nové verze Windows se blíží. Poběží na vašem počítači a má smysl ji mít nainstalovanou?

Dům a zahrada

Agresivní kočka se dá převychovat. Kárání ani fyzické tresty ale na ni rozhodně neplatí

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Zavřít reklamu