V přírodním parku bylo objeveno tělo pytláka. Zabilo ho rozzuřené zvíře

 Země a Příroda 
09. dubna 2019 10:28 / Lukáš Bauer
  1
📷
3 fotografie v galerii
Nosorožci jsou léta vybíjeni kvůli cenným rohům Internet
Pět pytláků vstoupilo do jihoafrického národního parku Kruger s cílem zabíjet ohrožené nosorožce. Jejich snaha se jim ale nevyplatila a jeden z nich byl dokonce zabit rozzuřeným slonem a poté sežrán lvy.

Pět podezřelých osob bylo v minulém týdnu lokalizováno ostrahou parku Kruger v Jižní Africe. Podle strážců parku je vstup do parku bez vozidla velice riskantní a pytláci na to tvrdě doplatili.

Čtyři pytláci byli zatčeni a čeká je soud, ale pátý z nich už takové štěstí neměl. Ozbrojeného muže totiž zabil rozzuřený slon a jeho tělo bylo poté sežráno hladovými lvy a jeho tělo hledali strážci několik dní.

 

Při výslechu muži vypověděli, že na ně zaútočil dospělý slon a jednoho z nich zabil. Po muži pátralo několik jednotek a jeho tělo bylo objeveno ve čtvrtek v oblasti parku Crocodile Bridge v blízkosti řeky Crocodile.

Tato oblast je podle internetových stránek Národního parku Kruger proslulá vysokou koncentrací lvů a také četnou populací nosorožců, kteří pytláky přilákali.

Lvi muže prakticky celého roztrahali a jediné co strážci objevili, byla jeho lebka a zbytky ošacení. Přeživším pytlákům pak úřady zabavily několik loveckých pušek a velké množství nábojů.

Jižní Afrika je domovem největší populace nosorožce. V této oblasti žije asi 20 000 kusů z celkového množství 25 000 nosorožců žijících v Africe. Afrika je domovem více než 80 % světové pouplace nosorožce. Dále čtěte: (Vědci mají nové poznatky z pozorování černé díry v srdci naší galaxie. Zpracovali také unikátní vizualizace).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město