Izraelský měsíční robot odeslal na Zemi svou první fotografii

 Vesmír 
07. března 2019 10:14 / Lukáš Bauer
  1
📷
2 fotografie v galerii
Izrael se stane teprve čtvrtou zemí, které se pokusí o přistání na Měsíci Internet
Měsíční modul Berés, se kterým Izrael přistane v dubnu na Měsíci, odeslal na Zemi svou první fotografii. Unikátní snímek byl pořízen automatickým modulem během cesty k Měsíci a zachycuje pozadí se Zemí.

Izraelský přistávací měsíční modul s názvem Berés (v překladu Zrod), odeslal na Zemi svou první fotografii. Podle agentury AFP o události informoval jeden z představitelů vesmírné mise z kontrolního centra v izraelském městě Jehuda.

Unikátní vesmírný snímek vznikl během letu modulu k Měsíci a zachycuje ho na pozadí se Zemí. Měsíční přistávací modul odstartoval 22. února z floridského Mysu Canaveral na palubě nosné rakety Falcon 9 soukromé společnosti SpaceX.

V případě, že bude izraelská mise úspěšná, stane se Izrael teprve čtvrtou zemí v historii vesmírných letů, které se podařilo přistát na Měsíci. V minulosti se to podařilo pouze Sovětům, Američanům a v letošním roce také Číně.

Projekt je výsledkem spolupráce neziskové organizace Spacey a státní společnosti Israel Aerospace Industries (IAI). Mise modulu má trvat sedm týdnů s jeho přistáním na Měsíci naplánovaným na 11. dubna.

Cílem mise je přistání modulu na Měsíci, přičemž zařízení přepravuje i vědecký přístroj na měření magnetického pole Měsíce. Na palubě se nachází také časová kapsle se digitalizovaných obsahem Bible, dětské kresby, nahrávka izraelských písní, vzpomínky jednoho člověka přeživšího holokaust a izraelskou vlajku. Dále čtěte: (NASA zveřejnila zajímavý výzkum. Naše planeta je zelenější než před koncem tisíciletí).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová potvrdila vztah s Mirkem Dopitou. Následně také přiznala, že se Soukupem nebyla šťastná

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Slaďoučké borůvky můžete pěstovat i na balkoně. Klíčový je výběr správné odrůdy, výsadba je...