Biologové na Galapágách objevili tvora, který byl považován více než sto let za vyhynulého

Tento druh želvy byl považován za vyhynulý
 Objevy 
05. března 2019 11:01 / Internet
  4   0
Neuvěřitelnou zprávu o objevení dávno vyhynulého druhu želvy na Galapágách zveřejnil tým biologoů. Tato želva totiž podle záznamů vyhynula již před 112 lety a až nyní byla znovu objevena na odlehlé části ostrova v lávových polích.

Vědci přinášejí dobré zprávy v podobě znovuobjevení vyhynulého druhu želvy z Galapág. Během tohoto měsíce zde totiž biologové objevili želvu, o které se vědci domnívali, že už před 112 lety vyhynula. Přesto se jedna skrývala v odlehlé části ostrova mezi lávovými poli. A vědci doufají, že by nemusela být poslední svého druhu.

Na galapážském ostrově Fernandina želvu po dlouhém pátrání objevili mezi lávovými poli. Jednalo se o dospělou samici druhu Chelonoidis phantasticus. Objevená samice přežívala v mimořádně obtížných podmínkách.

„Pro Galapágy je to zřejmě největší objev století. Želvy z ostrova Fernandina jsme už sto let považovali za vyhynulé kvůli vulkanické aktivitě,“ uvedl k objevu zoolog Washington Tapia, který byl za pátrání po želvě zodpovědný.

Biologové ve zprávě také uvedli, že želva přežívala v naprosto izolované kapse vegetace. Želvu proto vědci převezli do rezervace na vedlejším ostrově, kde má dostatek jídla a pitné vody.

Na ostrov Fernandina se ale plánují co nejdříve vrátit a pátrat dál – není totiž vyloučeno, že Fern nebyla jediným zástupcem svého druhu. I v případě neúspěchu ale není konec nadějím. Vzhledem k tomu, že samici je kolem sto let, vědci předpokládají, že se mohla v minulosti spářit. Dále čtěte: (Pytláctví v Africe je na ústupu. Nosorožci mají šanci na přežití).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Rusko vyrobí dvě letadla, která ochrání prezidenta v případě nukleárního útoku

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Zavřít reklamu