Nový světový řád je údajně cílem různých tajných společenství

 Záhady a tajemství 
25. února 2019 06:17 / Terezie Zamlynová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Tajní zednáři, Bilderberg i Bohemia Club prý usilují o nadvládu Depositphotos
Lze ovlivnit a měnit chod dějin? Nebo jde jen o iluzi hrátek, u kterých za nitky tahají nahoře neznámí mocní? Ovládají opravdu svět a vývoj událostí tajné spolky? Protože teorií je mnoho, zkusili jsme několik nejznámějších tajných společností vybrat a představit je vám. Jestli uvěříte, je jen na vás samotných.

Elitní skupiny rekrutující se z horních deseti tisíc si prý dodnes libují v tradici prastarých mystických kultů a okultních nauk. Platilo to už pro středověké spolky, stejně jako třeba pro Ku Klux Klan, bonesmany či jiné tajuplné spolky.

Určitě jste už slyšeli i díky tvorbě Dana Browna o Iluminátech, zednářích, Římském clubu, Společnosti devíti neznámých, z dob 2. světové války se pak dochovaly zprávy o tajném Thule. Ti, co se zajímají detailněji o tajné organizace, si pak vybaví Rotary Club, jezuity či Bohemian Club (nezaměňovat se sportovním klubem) nebo Bilderberg. Dodejme ale, že jsou i jiné organizace, které jsou tajemstvím opředené zřejmě falešně.

Bohemian Club a Jan Nepomucký?

Zmíněná tajná společnost Bohemian Club se podle dostupných zdrojů schází každé léto. V nejužším kruhu se přitom prý její příslušníci oddávají výstředním sexuálním praktikám. Spolek se ale také věnuje obřadům v duchu původních parthských kultů ohně, během nichž jsou symbolicky páleny všechny starosti světa. Ovšem nutno dodat, že při pálení jde o starosti společenské elity, nikoli problémy obyčejných lidí.

Bez zajímavosti není ani jistá souvislost s historií naší země a Janem Nepomukem. Od roku 1882 je to prý právě on, kdo je patronem klubu. A jak k tomu došlo? Legenda praví, že byl svatý Jan zabit v roce 1339 na příkaz Václava IV., krále Bohémanů a krále svatého římského impéria, protože nechtěl odhalit tajemství královny Johany. Svatý Jan Nepomucký tak nyní symbolizuje právo soukromí Bohémanů.

Vlastní izolovaný svět elit a organizace CFR

Jak víme, elitní skupiny (a nemusí se jednat jen o ty tajné) drží přirozeným způsobem při sobě. Žijí ve vlastním světě a udržují si od ostatních lidí odstup. Stejně tak se chová například i další organizace, konspirátory označovaná za kontroverzní. Nese jméno tří písmen CFR – ta jsou zkratkou Council on Foreign Relations.

Co se o ní ví? Je prý nezvykle početná, poněvadž sdružuje několik tisíc členů. I tady ale existuje úzké jádro zasvěcenců, kteří se objevují v mnoha dalších tajných spolcích a jsou samozřejmě často ve vedoucích pozicích celosvětových koncernů. Pokud uvěříme, že taková chobotnice existuje, tak patrně svými chapadly obtáčí celou zeměkouli. A přitom rozhodující činitelé nemuseli škemrat o přízeň voličů, nesedí ve vládních křeslech. Jejich místa jsou podle některých teoretiků v palácích vojenskoprůmyslových komplexů podporovaných tajnými službami.

Není to tajná společnost, ale...

Na místě je uvést, že jde o Radu pro zahraniční vztahy. Není to tedy žádná tajná společnost či tajný spolek, i když do souhrnu tajemných společností bývá řazena. Možná proto, že údajně ten, kdo s ní nějak spolupracuje, má zaručený výtah k moci.

Přibližně 4000 členů, mezi kterými jsou významná jména z nejrůznějších oblastí veřejného i méně veřejného života, nevstoupilo do řad CFR primárně kvůli touze po politické kariéře. Přesto tam jsou významní podnikatelé, vědci i zástupci médií. Od ostatních veřejných organizací se liší ale třeba tím, že nového kandidáta členství musí písemně doporučit osvědčený člen a minimálně další dva musí návrh podpořit. Znamená to, že musí být shromážděny minimálně čtyři doporučující dopisy. Šanci na přijetí mají jen lidé do 34 let věku. Doporučení prozkoumá blíže neznámá skupina vedení této organizace.

I proto se podle některých teorií z CFR stává jakási supervláda, která stojí nad zájmy vlád zemí. A jedním z cílů je prý definitivní zrušení hranic. Tvrdil to alespoň bývalý člen CFR Caroll Quigley. Měl prohlásit, že padnou-li hranice, zavládne ve světě velká jednota. Všichni lidé budou bratry a sestrami a nebude pak docházet k válkám.

Kdo se dostal na vrchol moci, pokládá se za všemocného boha

Tajemné spolky jsou sice odlišné, ale mají údajně i některé společné cíle. Tím nejdůležitějším je moc. Stále častěji zaznívá, že velké plány na ovládnutí světa a lidí jsou tedy už hotové a nyní dochází k jejich postupnému naplnění. Jak to mají organizace tajné, se dá pouze spekulovat. Problémem, o kterém se v této souvislosti mluví, je, že (pseudo) elita pokládá lidská individua pouze za součásti manipulovatelné masy a pomocníky ke globální nadvládě. Kdo je v tajném společenství Devíti neznámých? Odpověď chtěl najít i Adolf Hitler, dozvíte se zde.

Opravdu historii určuje šílenství?

O tom, že v historii lidstva není současná etapa ničím výjimečným, není třeba pochybovat. Pokud hrála v roztáčení dějin roli tajná společenství, pak je možné, že je tomu možná stále. Velký problém ale nastává, když dějiny vytváří duševně nemocné osobnosti. V každé epoše byly, vždy se snažily zůstat nesmrtelné – alespoň svými činy (Ramses II., Alexandr Veliký, Caesar, Napoleon Bonaparte, v novodobé historii Stalin, Hitler…). Pokud řídily nějakou organizaci, předávaly jí své myšlenky a vychovávaly si další nástupníky, teoreticky je skutečně možné – jestliže ta organizace přežila až do současné doby - že dobré úmysly opravdu postrádá.

V každém případě zřejmě stále budou kolem nás někde spolky zahalené tajemstvím. Nakolik jsou nebezpečné pro lidi mim

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová potvrdila vztah s Mirkem Dopitou. Následně také přiznala, že se Soukupem nebyla šťastná

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Slaďoučké borůvky můžete pěstovat i na balkoně. Klíčový je výběr správné odrůdy, výsadba je...