Archeologové objevili unikátní malbu v troskách italských Pompejí

 Věda a Výzkum 
17. února 2019 11:15 / Lukáš Bauer
  11   0
📷
1 fotografie v galerii
V Pompejích byla objevena již několikátá antická malba Internet
Italský archeologický tým objevil v atriu jednoho z domů v Pompejích nebývale zachovalou fresku bájného Narcise, jak upřeně pozoruje svůj odraz ve vodní hladině. Ve stejném domě byla objevena historická malba také v minulém roce.

V italských Pompejích uvnitř bohatě zdobeného domu archeologové objevili jedinečnou historickou malbu, na které je znázorněn bájný Narcis, jak upřeně sleduje svůj odraz na hladině vody.

V jiné místnosti tohoto domu byla objevena stará freska Lédy, kterou podle mýtů oplodnil sám Zeus proměněný v labuť. Vědci se nyní rozhodli celý dům prozkoumat detailněji ve snaze objevit další podobné malby.

„Krása místností nás vedla k tomu, že jsme změnili plán a budeme pokračovat ve vykopávkách. To nám umožní v budoucnosti zpřístupnit přinejmenším části tohoto domu veřejnosti,“ uvedla ředitelka archeologického ústavu Alfonsina Russová.

V Pompejích, jenž jsou unikátním archeologickým nalezištěm, vědci koncem minulého roku také narazili na kostru koně. Vědci se domnívají, že kůň patřil vysoce postavenému římskému vojákovi, a to kvůli nalezeným popruhům a sedlu. V loňském roce zde byl také objeven muž, kterému kamenný sokl při útěku patrně srazil hlavu.

Antický přístav Pompeje, který leží nedaleko Neapole, byl zničen při erupci sopky Vesuv v roce 79 našeho letopočtu. Spolu s ním byla zasypána popelem či zavalena sopečnou lávou a bahnem také římská města Herculaneum, Stabie a Oplontis. Historické město Pompeje patří mezi jedno z nejvíce navštěvovaných míst v Itálii. Dále čtěte: (Tisíce let staré kamenné bubny byly objeveny před 130 lety, ale až nyní vydaly své tajemství).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt vyrábí luxusní šampaňské. Plány mu může překazit jedině Angelina Jolie

Styl

Jak na dlouhé a husté řasy bez návštěvy kosmetičky. Stačí vám správná výživa

Dům a zahrada

Strašidelné pokojovky zkrášlí byt nejen během Halloweenu. Ozdobí váš interiér po celý rok

Zavřít reklamu