Archeologové objevili unikátní malbu v troskách italských Pompejí

V Pompejích byla objevena již několikátá antická malba
 Věda a Výzkum 
17. února 2019 11:15 / Internet
  11   0
Italský archeologický tým objevil v atriu jednoho z domů v Pompejích nebývale zachovalou fresku bájného Narcise, jak upřeně pozoruje svůj odraz ve vodní hladině. Ve stejném domě byla objevena historická malba také v minulém roce.

V italských Pompejích uvnitř bohatě zdobeného domu archeologové objevili jedinečnou historickou malbu, na které je znázorněn bájný Narcis, jak upřeně sleduje svůj odraz na hladině vody.

V jiné místnosti tohoto domu byla objevena stará freska Lédy, kterou podle mýtů oplodnil sám Zeus proměněný v labuť. Vědci se nyní rozhodli celý dům prozkoumat detailněji ve snaze objevit další podobné malby.

„Krása místností nás vedla k tomu, že jsme změnili plán a budeme pokračovat ve vykopávkách. To nám umožní v budoucnosti zpřístupnit přinejmenším části tohoto domu veřejnosti,“ uvedla ředitelka archeologického ústavu Alfonsina Russová.

V Pompejích, jenž jsou unikátním archeologickým nalezištěm, vědci koncem minulého roku také narazili na kostru koně. Vědci se domnívají, že kůň patřil vysoce postavenému římskému vojákovi, a to kvůli nalezeným popruhům a sedlu. V loňském roce zde byl také objeven muž, kterému kamenný sokl při útěku patrně srazil hlavu.

Antický přístav Pompeje, který leží nedaleko Neapole, byl zničen při erupci sopky Vesuv v roce 79 našeho letopočtu. Spolu s ním byla zasypána popelem či zavalena sopečnou lávou a bahnem také římská města Herculaneum, Stabie a Oplontis. Historické město Pompeje patří mezi jedno z nejvíce navštěvovaných míst v Itálii. Dále čtěte: (Tisíce let staré kamenné bubny byly objeveny před 130 lety, ale až nyní vydaly své tajemství).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Nově objevené chyby zabezpečení Wi-Fi ohrožují všechna mobilní zařízení

Dům a zahrada

Vypěstujte si saturejku. Chutnou bylinku, která se stane ozdobou vaší zahrady nebo balkonu

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Zavřít reklamu