Na video se podařilo zachytit nečekané setkání. Jihoafrický potápěč skončil v tlamě obrovského plejtváka

Potápeč se dostal do tlamy velryby
Loading...
 Země a Příroda 
14. března 2019 09:31 / Internet
  0   0
Na video se podařilo zachytit náhodné setkání, na které nebyl v dané situaci připraven ani člověk, ani zvíře. Obrovský plejtvák totiž při krmení planktonem nabral do tlamy potápěče, který filmoval žraloky. Muž z incidentu vyvázl bez zranění.

Během filmování žraloků pod hladinou zažil jihoafrický potápeč a fotograf Rainer Schimpf neuvěřitelnou situaci, kdy se ocitl v tlamě velryby a vyvázl bez zranění.

„Snažil jsem se udělat záběr žraloka plujícího kolem bóje s návnadou, když v tom se začala voda kolem mě chvět. V příštím okamžiku se setmělo a já ucítil silný tlak v oblasti kyčelního kloubu,“ uvedl Schimpf.

V oblasti Port Elizabeth Harbour je migrační trasa sardinek, na které se snaží přiživit tučnáci, delfíni, velryby, žraloci a další mořští živočichové. Tato oblast je díky tomu oblíbenou destinací potápěčů a mořských biologů.

Tento typ střetnutí člověka a velryby je naprosto výjimečný a Schimpf se nemohl incidentu příliš vyhnout. Plejtvák Brydeův může měřit až patnáct metrů a živí se nasáváním planktonu u hladiny, kde si pravděpodobně nevšiml přítomnosti člověka.

Je těžké říci, kdo byl touto situací více překvapen, jestli člověk nebo velryba. Pokud velryba nasává plankton u hladiny, nemusí totiž dobře vidět před sebe, kde se zrovna nacházel fotograf.

Podle expertů však ale tento druh velryby člověka spolknout nemůže, protože má přes svou velikost poměrně úzký jícen. Dále čtěte: (Vědci se domnívají, že spatřili velice vzácný druh dravé kosatky. Důkazy o jeho existenci chyběly řadu let).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Státy po celém světě vytvářejí své vlastní vesmírné síly. Rusko testuje vesmírná torpéda

Dům a zahrada

Tymián je jednoduchá rostlina na pěstování, která krásné voní a prospívá lidskému zdraví

Cestování

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem tajit dech

Zavřít reklamu