Německo řeší vážný problém. Co všechno způsobí vymírání obrovského množství hmyzu?

V Německu vymírá hmyz kvůli pesticidům
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Země a Příroda 
04. listopadu 2019 17:33 / Internet
  0   0
V sousedním Německu se potýkají s problémem, který představuje vymírání hmyzu. Populace těchto drobných tvorů se na území Německa snížila za posledních deset let nejméně o třicet procent. Hmyz je na začátku potravního řetězce a je na něm životně závislých mnoho dalších tvorů.

Odborníci z Technické univerzity v Mnichově představili novou studii, která varuje před vážným problémem. Na území Německa totiž podle dosavadních výzkumů ubývá hmyz, který je velice důležitý nejen pro opylování stromů, ale je také potravou mnoha druhů živočichů.

Úbytek hmyzu je významný, protože podle výzkumu doslova zmizela z území Německa více než třetina hmyzu za posledních deset let. Vymírání drobných tvorů je způsoben intenzivním zemědělstvím s používání pesticidů.

Vědci prováděli výzkum během let 2008 až 2017 na více než milonu kusů hmyzu, který patřil k více než 2 700 druhům. Výsledky ukázaly, že počet druhů během tohoto období klesl v průměru o 35 procent.

Takto dramatický úbytek nikdo z vědců nečekal a podle závěrů studie se jedná o vážný problém. Ztráta zástupců hmyzu a pavouků má pro celý ekosystém nedozírné důsledky. Hmyz je totiž základní potravní složkou nejen ptáků, ale také spousty obojživelníků nebo plazů.

Vědci však upozorňují, že lidská činnost neovlivňuje všechny druhy hmyzu, ale jen některé. V Německu se například daří mouše domácí nebo švábům, kteří jsou obecně velice odolní. Dále čtěte: (Jsou užitečné, přitom je všichni nenávidí).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Svět fotografie se pomalu, ale jistě přesouvá od zrcadlovek k bezzrcadlovkám

Dům a zahrada

Pokud vám způsobují cizí kočky na zahradě škody, vyžeňte je šetrně od vašeho domu

Cestování

Praděda automobil, lahodné víno a legendární sýr. Ráj labužníků najdete skoro za humny

Zavřít reklamu