Tajemná místa v České republice: Andělská Hora v Karlovarském kraji dobije energii i uzdraví

 Záhady a tajemství 
31. října 2019 11:36 / Terezie Zamlynová
  0   0
📷
2 fotografie v galerii
Jestli je možné na Andělské Hoře potkat takového anděla, jisté není Depositphotos
Je to jedno z mnoha tajemných míst v Česku, na které se vyplatí při toulkách vydat. Už samotný název napovídá, že vysílá pozitivní energii a zřejmě se mu tudíž budou vyhýbat všichni ti, co mají zlé úmysly. Dokonce se traduje, že i někteří zlosynové poté, co se do blízkosti hory dostali, najednou zjihli jako beránci a dali se na správnou cestu. Kdo ví?

Když se na Andělskou Horu vyšplháte, doporučuje se vypnout si mobilní telefon a jen zhluboka dýchat a nasávat energii, která je všude kolem přítomná. Vítají to nejvíce utahaní a negativně naladění lidé, poněvadž doslova cítí, jak kolem nich působí a proudí zesílená zemská, ale i vesmírná energie se silou uzdravovat – a to nejen lidi a zvířata, ale i přírodu.

Nejsilnější proud energie prý každým návštěvníkem projde, když se postaví na vršek, na kterém stojí zřícenina hradu. Zharmonizují se údajně veškeré okolní vibrace, takže i v případě, že takový jedinec trpí depresemi, po několika návštěvách tohoto místa určitě bude vidět svět hezčí, v zářivějších barvách s chutí něco nového a dalšího dokázat.

Pozitivní proudy cítí přitom jak obyčejní lidé, tak i psychotronici. Ti Andělskou horu označují za jedno z nejsilnějších míst u nás, kterým prochází blahodárná energie.

Proč právě tady?

Asi vás samozřejmě napadá otázka, proč právě toto místo? Podstata všeho je s největší pravděpodobností skryta ve zřícenině hradu. Ten byl vybudován ve 14. století pány Hrabišici z Rýzmburka a zcela jistě v něm žilo několik pokorných a bohabojných lidí.

Neví se již zcela jistě, jaké postavení na hradě měj jistý Janek, ale byl zamilovaný do Markýtky, co žila v podhradí. Okolnosti však jejich vztahu příliš nepřály, a tak oba milenci vysílali den co den k obloze i „pánubohu“ prosby a modlitby s tím, aby jim bylo dopřáno brzy žít někde společně. Byli to oba pozitivně ladění lidé, co ostatním uměli pomáhat třeba jen úsměvem či dobrou náladou, a tak kolem sebe nosili a šířili auru dobrého člověka. Říká se, že byla natolik silná, že se usadila i v místě, kde tito dva pobývali.   

Štěstí, po kterém však tolik toužili, se nikdy nedočkali. Naopak – nebylo jim dopřáno ani to, aby si své příjemně naladěné životy užili do pokročilejšího věku. V roce 1635 táhli krajem Švédové a co se jim dostalo pod ruku, to zničili a zahubili. Dobyli i hrad, v kterém byla skryta nádherná a milostná energie Janka a Markýtky. Jejich těla se sice nikdy nenašla, přesto se díky andělům někdy na Andělské Hoře potkávají. Pokaždé pak po sobě ponechají sílu lásky a klidu. Oni už ji nepotřebují, ale moc dobře tuší, kolik smrtelníků ano.

Oblíbené místo pro výlety

Není divu, že byla Andělská Hora již v minulosti častým výletním místem pro lázeňské hosty (například z nedalekých Karlových Varů). Navštívil ji J. W. Goethe, dokonce tam oslavil roku 1786 narozeniny, nebo básník Fridrich Schiller, kterému zde Němci zasadili památný dub.

Podstatné je, že místo doslova „nabíjí baterky“. Nestačí ho však jen proběhnout, ale měli byste tam i pár chvil zůstat. Nebude třeba se příliš přemáhat, poněvadž si u toho můžete užívat z kopce nádherného pohledu do kraje. Před vámi budou jako na dlani Krušné hory a Klínovec, Doupovské hory nebo třeba Slavkovský les.

Doporučuje se provádět za chůze dechové cvičení – nádech, výdech a následné zadržení dechu po dobu, která vám je po čas chůze snesitelná. Tak zde nejlépe načerpáte energii. Prý se tím člověku výrazně posílí ochranná aura... Psali jsme také: Nejoptimističtější znamení zvěrokruhu najdou i v katastrofě pozitivní stránku. Patříte mezi ně?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt vyrábí luxusní šampaňské. Plány mu může překazit jedině Angelina Jolie

Styl

Jak na dlouhé a husté řasy bez návštěvy kosmetičky. Stačí vám správná výživa

Tech

Nová technologie výroby nerozbitného skla je inspirována lasturami. V budoucnu má být použita pro obrazovky...

Zavřít reklamu