Potkani překvapily vědce svou vysokou inteligencí. Dokázali se naučit něco nečekaného

Pokani dokázali řídit model automobilu
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Věda a Výzkum 
26. října 2019 10:25 / Internet
  0   0
Vědci provedli zajímavý výzkum, během kterého naučili potkany řídit modely aut. Jejich schopnosti a inteligence vědce i po letech výzkumu opět překvapily. Výzkum ukazuje, jak je jejich mozek komplexní a mnohem přizpůsobivější, než se předpokládalo.

Potkani a krysy jsou velice inteligentní tvorové, kterým se díky jejich schopnostem daří prakticky na každém kontinentu. Tito hlodavci jsou totiž neuvěřitelně přizpůsobiví a mají značnou inteligenci. Díky tomu dokáží řešit poměrně složité úkony a vědci je nyní dokonce naučili řídit model automobilu.

Jejich vysokou inteligenci vědci zmapovali již dříve, ale jejich schopnosti podle nejnovějšího výzkumu sahají mnohem dále. Hlodavci jsou například schopni rychle proniknout do problematiky, se kterou se nikdy dříve nesetkali.

Důkazem tohoto tvrzení je pokus, který udělala s potkany americká bioložka Kelly Lambertová, která potkany naučila ovládat jednoduché elektrické vozítko. Toto vozítko se ovládá pomocí třech plechových částí.

Potkani si dokázali velice rychle vytvořit unikátní techniku, kterou používali k pohybu auta. Vědci navíc zaznamenali, že během učení byli potkani mnohem klidnější, než je běžné. Vědci se domnívají, že uklidňující pocit u potkanů vzniká v souvislosti s tím, že se naučili něco nového.

Vědci tvrdí, že potkani jsou mnohem chytřejší, než si lidé myslí. Nové výzkumy chtějí využít například v rámci medicíny, protože výzkum mozků těchto drobných tvorů může poskytnout vědcům důležité poznatky pro lečbu například Parkinsonovy choroby. Dále čtěte: (Vědci rozluštili tajemství extrémně odolných želvušek).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Nejnovější testy sítí 6G přinášejí překvapivé výsledky

Dům a zahrada

Vyrobte si krásnou a originální dekoraci. Výroba živého obrazu není drahá ani složitá

Cestování

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově krásné cyklotrasy

Zavřít reklamu