Labilnější povahy by se měly tomu místu vyhnout. Branišovský les milovníky záhad láká i děsí

 Záhady a tajemství 
03. listopadu 2019 15:04 / Terezie Zamlynová
  88   0
📷
3 fotografie v galerii
Milovníkům záhad nedá Branišovský les spát, proto tam často vyrážejí pozorovat zvláštní jevy Youtube
Les Bor (zvaný též Branišovský les) u Českých Budějovic je místem, kde můžete potkat hned několik duchů - máte-li však pro strach uděláno. Než přijde zima, třeba to ještě stihnete.

Slabší povahy by měly velmi obezřetně zvážit, zda se do lesa zvaného Bor či také Branišovský les nedaleko českobudějovického sídliště Máj mají vůbec vypravit. Pozor – řeč není jen o noční procházce, ale také o návštěvě místa v pravé poledne. Tento les je totiž velmi tajemný, záhadný až strašidelný. Pokud v něm zaslechnete jakoby zdálky hlas Panovy flétny, berte nohy na ramena (než vám strachy zdřevění).

Zvukem Panovy flétny totiž ohlašuje své zjevení místní duch zvaný Pištec. Ten, kdo se s ním v minulosti potkal, nikdy na to nezapomene, poněvadž příjemné pocity takové setkání opravdu neprovází. Naopak – panuje shoda v tom, že zjevení tohoto muže vyvolává velmi negativní náladu a chlad. A to i v případě, když k setkání dojde v horkém letním dnu. A co hůř, Pištec není jediným nebezpečím, které na návštěvníky v lese čeká.

Místo má totiž velmi tajemnou minulost. Ve středověku tam byly bažiny, jejichž pozůstatky můžeme vidět v lese dodnes. Jak to tak bývá, v těch bažinách se mělo utopit hned několik lidí. Jejich duše však podle všeho nikdy nenašly klid. Proto se tam dějí a vždy děly podivné jevy a daly se pozorovat neobvyklé úkazy.

Přestřelka vojáků, co spatřili děsivé monstrum

Například za druhé světové války se v tomto lese udála záhadná přestřelka. Přežil jen jeden voják. Později vypovídal, že se jeden jejich kolega proměnil v tak děsivou bytost, že to donutilo ostatní po sobě střílet. Byl to onen tajemný Pištec? To se zatím nepodařilo nikomu vysvětlit.

Mohl to být stejně tak dobře ale nějaký další duch, který se v tomto místě zdržuje. Jeden z těch dalších známějších se zase zjevuje v podobě obrovských krvavých očí. Ti další mohou být zbloudilými dušemi sebevrahů, kteří ukončili své životy na tamním Stromě oběšenců. Kdo ví, i oni mohli unaveným vojákům podlomit psychiku natolik, že proti sobě vzájemně zvedli zbraň.  

Anebo byla na začátku této tragédie zbloudilá duše ženského rodu, která vojáky poblouznila zjevením dívky bloudící po lese v bílé kápi? Možností z paranormálního světa se nabízí opravdu celá řada. Zkusme si je rozebrat trochu detailněji a hezky popořadě.

Strom oběšenců

Je to strom, na kterém jsou v určitých chvílích vidět jakési zbytky lan. Nedoporučuje se však přiblížit se a blíže je prozkoumávat, pokud nemáte pro strach uděláno. Jakmile se totiž dostanete do blízkosti stromu, někteří svědci uvádějí, že vám najednou v hlavách zazní tajemný hlas a našeptává vám, abyste svůj život skončili. Ano, vyzývá k sebevraždě a člověk se najednou pere s pocity naprosté beznaděje.

Povídá se, že jeden takový nebojsa se kdysi rozhodl nebezpečí postavit čelem a větev, na které se lidi věšeli, uřízl. Trest ho ale neminul. Za podivných okolností mu ochrnula ruka.

Dívka v kápi

O dívce v bílé kápi už tu padla zmínka. Proč bloudí dodnes lesem ona? Pověst praví, že nedaleko Branišovského lesa býval statek, v něm žilo děvče, které se však nechtělo provdat za muže, kterého jí určili rodiče. Za svoji neposlušnost byla nakonec pohřbena zaživa. Když se po čase otec rozhodl, že místo hrozného hrobu své dcery otevře, nestačil se divit – bylo prázdné!

A časem se nestačil divit ještě víc, když jejího ducha potkával, jak bloudí lesem.  Rozhřešení se nedočkala tato duše asi až do současnosti, protože se stále sem tam ozývají zprávy o tom, že dívka v kápi byla viděna.

Postava Pištce hrajícího na flétnu nebo černý rytíř

Pištec, jehož zjevení je možné potkat i za bílého dne a zažít tak mrazivé okamžiky, už byl tady též zmíněn. Někdo z místních však tvrdí, že jde spíše o postavu tajemného černého rytíře, který nepochází z tohoto světa.

Vídán je s širokým černým kloboukem staženým do čela a v dlouhém kabátu, který končí nad zemí. Možná nehraje vždy na flétnu, a proto se může zdát, že jde o dvě různé bytosti. Obě se však objevují prvotně u místního křížku. Jisté je, že se dokáže velmi rychle pohybovat vzduchem. I když setkání s ním zanechává nepříjemné pocity, mnozí místní tvrdí, že jde o dobrého ducha, který má za úkol střežit zlo sídlící v tomto lese.

Rudé hrozivé oči

Pokud se vojáci střetli právě s touto podobou ducha, není divu, že u nich došlo k pomatení smyslů. Děsivě rudé zářící oči lidé občas na tomto místě vídají. Objevují se zhruba v dvoumetrové výšce a svou oběť tvrdě pronásledují.

Není to přitom zcela typický duch, o jakém by se zmiňovaly zdroje z českých luhů a hájů. Zmínky o něčem podobném přišly před časem až z amerického městečka Point Pleasant. Tam se zjevovala bytost, kterou místní pojmenovali Motýlí muž. Typické pro ni byly právě červeně žhnoucí oči. Při většině zjevení těchto očí docházelo k tragédiím.

Na každý pád – pokud se do Branišovského lesa vypravíte, buďte připraveni na všechno. Odměnou vám může být zážitek, který budete moci vyprávět i svým vnoučatům. Čtěte také: Blaník možná skrývá vstup do tajemné podzemní říše. I nacisté v to doufali.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt vyrábí luxusní šampaňské. Plány mu může překazit jedině Angelina Jolie

Styl

Jak na dlouhé a husté řasy bez návštěvy kosmetičky. Stačí vám správná výživa

Tech

Nová technologie výroby nerozbitného skla je inspirována lasturami. V budoucnu má být použita pro obrazovky...

Zavřít reklamu