Kanada bude letecky převážet miliony lososů, kterým zatarasil cestu rozsáhlý sesuv půdy

Lososům zatarasil cestu velký sesuv půdy
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Země a Příroda 
23. července 2019 22:55 / Internet
  0   0
Kanadské úřady pomohou milionům lososů za jejich poutí, kterou jim znemožnil rozsáhlý sesuv půdy. Miliony ryb pomohou dopravit letecky do míst, kde se rozmnožují. V opačném případě by hrozilo vyhynutí celé lososí populace, na které je závislé velké množství lidí.

Kanadské úřady rozhodly o pomoci milionům lososů, kteří budou letecky transportováni do míst, kde se rozmnožují. Jejich cestu zatarasil rozsáhlý sesuv půdy a hrozí vyhynutí celé populace.

Lososi tak budou přepravováni za pomoci vrtulníku, který jim pomůže překonat překážku. Sesuv půdy totiž vytvořil obrovský val, který zablokoval rybám cestu. Losos potřebuje určitou hloubku, aby mohl plavat dolů a nabrat rychlost, což mu nyní znemožňuje nízká úroveň vody.

Na místě již nyní působí desítky pracovníků, kteří odlamují ze skály nestabilní kusy a pracují na výstavbě zadržovací nádrže. Odborníci pak lososy přesunou do nádrží s vysoce okysličenou vodou, která snižuje u zvířat stres.

Někteří lososi budou také vybaveni sledovacím zařízením, aby mohli biologové monitorovat jejich trasu. Lososi tráví většinu života v moři, ale do řek se vrací kvůli tření. Mladí lososi se tak rodí v ústí řek, a poté zamíří zpět do moře.

Původní obyvatelé se ale připravují na možný nedostatek ryb. Někteří omezují rybolov, aby zvířatům usnadnili návrat. Situaci ale hodnotí jako kritickou a část z nich volá po vyhlášení nouzového stavu. Dále čtěte: Změny klimatu trápí rybáře. Lososovité ryby vymírají.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Témata: Kanada, sesuv, půda, losos, ryba
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Toto je nejmenší implantovatelný čip na světě. Sloužit má především v medicíně

Dům a zahrada

Kočky se mohou snadno přehřát. Pomozte jim překonat horké letní počasí

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Zavřít reklamu