Sloní samice v Africe unikala pytlákům šedesát let. Její kly sahaly až na zem
Samice slona s extrémně dlouhými kly by byla pro pytláky cennou kořistí, přesto se jí podařilo unikat více než šedesát let. Samice byla zachycena na několika snímcích a vědci se domnívají, že se může jednat o jedny z nejdelších sloních klů na světě.
„Pokud bych ji nespatřil na vlastní oči, zřejmě bych nevěřil, že by na planetě existoval takový slon,“ napsal na svém blogu britský fotograf divoké přírody Will Burrad-Lucas, který učinil poslední snímky ohromujícího zvířete.
Vozidlo s kamerou BeetleCam umožnilo zachytit slonici během běžného dne. Během pořizování fotek slonice kráčela a její kly sahaly až po zem. Slonice měla velké štěstí, protože dokázala přežít neuvěřitelných 60 let, aniž ji ulovili pytláci.
Velkou většinu slonů pytláci zabíjí mnohem dříve, než jsou schopni se reprodukovat, a proto jen velice obtížně šíří své geny. V současné době na světě existuje maximálně dvacet slonů, kteří mají podobně dlouhé kly.
Anglický pozorovatel pořídil unikátní snímky s pomocí dálkově ovládaného vozidla s kamerou. Slon tak mohl být zachycen během běžných denních aktivit, jako je napájení u jezírka nebo krmení větvemi.
Slonice se zvláštním jménem F_MU1 zemřela přirozenou smrtí v roce 2017 několik týdnů poté, co snímky vznikly. Samotné snímky slonice F_MU1 a dalších slonů s takto dlouhými kly nyní vyjdou v knize Land of Giants. Dále čtěte: (Nejzákeřnější tvor na planetě je překvapivě malý).