V pražské zoo slaví nový přírůstek. Narodilo se mládě ohroženého gibona

Gibon stříbrný je ohrožený druh primáta
 Země a Příroda 
12. srpna 2018 10:09 / Internet
  5   0
V pondělí ráno se v pražské zoo narodilo v pořadí již druhé mládě ohroženého gibona stříbrného. Jeho rodiči jsou známý pár Alangalang a Flip, který odchoval již třetího potomka. Nový přírůstek pražské zoo je zdravý a má se podle jeho ošetřovatelů velmi k světu.

Pražšká zoo slaví další úspěch. Ve čtvrtek informovala o narození dalšího mláděte ohroženého gibona stříbrného mluvčí zoo Lenka Pastorčáková. Novorozenec přišel na svět v pondělí 6. srpna v ranních hodinách.

Zoologická zahrada v Praze se těší již druhému narození ohroženého druhu gibona. Mládě narozené v roce 2015 pojmenované Silver Arrow bylo první v rámci všech českých i slovenských zoo a znamenalo obrovský chovatelský úspěch.

Mládě mohou návštěvníci vidět na jednom z opičích ostrovů v dolní části areálu. Jeho matka posedává většinou na topolu nebo pobíhá venku v korunách stromů s nohami ohnutými k břichu, kterými mládě jistí.

Podle chovatelů samička Alangalang během prvních dnů raději zůstávala v expozici, polehávala s mládětem na břiše, aby mohlo pít, nebo seděla v podřepu a objímala ho končetinami.

Gibon stříbrný patří mezi ohrožené druhy primátů, jejichž populace na indonéském ostrově Jáva každoročně klesá. Vědci v současnosti jejich volně žijící populaci odhadují na posledních 2500 kusů, přičemž dalších přibližně 70 jedinců je chováno v zajetí. Do České republiky byl tento druh poprvé přivezen v roce 2014. Dále čtěte: (Překvapivá zajímavost ze života šimpanzů. Něco podobného by čekal asi málokdo).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Toto je nejmenší implantovatelný čip na světě. Sloužit má především v medicíně

Dům a zahrada

Psí plemena, která poměrně dobře snáší teplé počasí

Cestování

Plnou parou do léta. Nejkrásnější italské pláže, které by byl hřích nevidět

Zavřít reklamu