V pražské zoo slaví nový přírůstek. Narodilo se mládě ohroženého gibona

 Země a Příroda 
12. srpna 2018 10:09 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Gibon stříbrný je ohrožený druh primáta Internet
V pondělí ráno se v pražské zoo narodilo v pořadí již druhé mládě ohroženého gibona stříbrného. Jeho rodiči jsou známý pár Alangalang a Flip, který odchoval již třetího potomka. Nový přírůstek pražské zoo je zdravý a má se podle jeho ošetřovatelů velmi k světu.

Pražšká zoo slaví další úspěch. Ve čtvrtek informovala o narození dalšího mláděte ohroženého gibona stříbrného mluvčí zoo Lenka Pastorčáková. Novorozenec přišel na svět v pondělí 6. srpna v ranních hodinách.

Zoologická zahrada v Praze se těší již druhému narození ohroženého druhu gibona. Mládě narozené v roce 2015 pojmenované Silver Arrow bylo první v rámci všech českých i slovenských zoo a znamenalo obrovský chovatelský úspěch.

Mládě mohou návštěvníci vidět na jednom z opičích ostrovů v dolní části areálu. Jeho matka posedává většinou na topolu nebo pobíhá venku v korunách stromů s nohami ohnutými k břichu, kterými mládě jistí.

Podle chovatelů samička Alangalang během prvních dnů raději zůstávala v expozici, polehávala s mládětem na břiše, aby mohlo pít, nebo seděla v podřepu a objímala ho končetinami.

Gibon stříbrný patří mezi ohrožené druhy primátů, jejichž populace na indonéském ostrově Jáva každoročně klesá. Vědci v současnosti jejich volně žijící populaci odhadují na posledních 2500 kusů, přičemž dalších přibližně 70 jedinců je chováno v zajetí. Do České republiky byl tento druh poprvé přivezen v roce 2014. Dále čtěte: (Překvapivá zajímavost ze života šimpanzů. Něco podobného by čekal asi málokdo).

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město