Fantastická teorie o vzniku života na Zemi
Astronomové z Harvardovy univerzity a Oxfordu přišli v rámci nové studie s hypotézou, že život na Zemi se vytvořil předčasně. V podobném smyslu, jako když se dítě narodí například v šestém měsíci. To by vysvětlovalo, proč se ve vesmíru cítíme být sami.
„Pokud jsme se tu objevili brzy, pokud jsme z pohledu kosmického času nedonošení, vysvětlovalo by to, proč jsme ještě neviděli žádnou jinou civilizaci kolem nás," uvedl Rafael Batista z Oxfordské univerzity. „Možná jsme první nebo jedni z prvních," doplnil.
Batista dále dodal, že život pravděpodobně existuje i jinde než na Zemi, pokud našel stabilní prostředí ke svému vývoji. Naše Země je stará zhruba 4,5 miliardy let a první komplexní život se na ní utvořil před nejméně třemi miliardami let. Předchůdci člověka se na Zemi objevili teprve před 200 tisíci lety a Vesmír existuje přibližně 13,8 miliardy let.
Jen v naší galaxii jsou miliardy planet, z nichž mnohé mohou být obydlené, míní vědec. Možná jsme však jednou z mála planet, na níž se dokázal vytvořit takový složitý a vnímavý život. Na Zemi se život objevil v periodě vývoje Vesmíru, která, jak vědci údajně spočítali, dávala jen 0,14procentní šanci na jeho vznik a to je obrovský zázrak.