Astronomové mají novou teorii o vzniku života na Zemi

 Vesmír 
23. července 2017 03:00 / redakce
  1
📷
2 fotografie v galerii
Že bychom byli nakonec Marťané? Shutterstock
Vědci přišli s novou radikální teorií o vzniku života. Život se zrodil na Marsu a všichni jsme vlastně Marťané.

Někteří astronomové se skutečně domnívají, že dávní předkové lidstva pocházejí z organismů, které kdysi žily na Marsu. Nová teorie tvrdí, že lidé jsou potomci života na Marsu, který se dostal na Zemi před miliardami let. Někteří vědci tvrdí, že život mohl začít na Marsu a pak "kontaminoval" naši planetu.

Podle některých teorií se předpokládá, život měl v dávných dobách větší šanci vzniknout na dnes vyprahlé planetě, protože zde existovaly správné podmínky pro jeho zrod, jako jsou voda či atmosféra. Asteroid pak způsobil, že při srážce byla do naší sluneční soustavy vyvržena hornina z Marsu, která přistála na Zemi.

Astronom Caleb Sharf řekl pro Business Insider: „Můžeme najít kousky Marsu zde na Zemi a máme podezření, že existují kousky Země na Marsu. Pokud tento materiál mohl obsahovat živé organismy, je možné, že jsme Marťané."

Velkou otázkou však zůstává, která planeta kontaminovala kterou. Sharf uvedl, že je těžké říci, zda jsme Marťané, nebo zda život na Marsu pocházel vlastně ze Země. Radikální teorii, tzv. pansperniu, nicméně uznává několik vědců.

Nyní už jenom zbývá zjistit, jak vlastně vznikl život na Marsu!

 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rozlučková turné se vyplatí. Elton John na něm vydělá až 2 miliardy dolarů

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...