Velké varování: Lidstvu hrozí obrovské nebezpečí! Tohle je doslova časovaná bomba!

Děti ze zkumavky. Naděje či hrozba!?
 Věda a Výzkum 
02. dubna 2017 04:25 / Shutterstock
  8   6
Umělé oplodnění jako hrozba budoucnosti? Molekulární biolog varuje, že umělá inseminace je jako časovaná bomba!

Uznávaný molekulární biolog a genetik varuje, že díky stále častějšímu používání umělého oplodňování hrozí lidstvu velké nebezpečí a vlastně může v důsledku této moderní metody přispět ke svojí vlastní degeneraci!

Profesor Pascal Gagneux z University of California v San Diegu, tvrdí, že člověk obchází přirozenou konkurenci spermií a vajíčka, kdy vždy vítězily ty nejsilnější pohlavní buňky. To má vliv na délku života i zdraví dětí.

Při umělém oplodnění se ale použijí dostupné mužské spermie, a tak může být vybrána i spermie s poškozenými geny. Následně po umělém oplodnění se embryo se před vložením do dělohy matky přechovává v chemickém roztoku.

Všechny tyto faktory mají pak negativní dopad na zdraví takto počatých dětí. Molekulární biolog varuje, že umělá inseminace je jako časovaná bomba!

Zatím nebylo možné vysledovat, zda tato metoda nekrátí délku života, nezvyšuje riziko cukrovky, vysokého krevního tlaku či obezity. Nejstarší člověk, který byl metodou umělého oplodnění počat, je totiž poměrně mladý. Je mu pouhých 37 let.

◼ redakce
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Bezdrátové nabíjení není žádná novinka. Jde o technologii starou 130 let

Dům a zahrada

Jak uložit neskladné sportovní potřeby tak, aby nepřekážely a nezatuchly

Cestování

Cestování v roce 2021: jak vypadá situace? A na jaké vyřizování se připravit?

Zavřít reklamu