V Jižní Koreji byly objeveny stopy prehistorického krokodýla. Od těch dnešních se v jedné věci zásadně lišil
Vědci z Jižní Koreje objevili stopy obrovského prehistorického krokodýla, který dorůstal do délky až tří metrů. Co je však zaujalo nejvíce, je fakt, že se tento dávný tvor na rozdíl od dnešních krokodýlů pohyboval pouze po dvou končetinách.
Mysleli, že se jedná o ptakoještěra
Krátce po objevení nálezu se paleontologové domnívali, že se jedná o stopy některého druhu ptakoještěra. Tito létající plazi totiž chodili po zemi po nohách, aby si chránili křídla. Až později se ukázalo, že stopy patří pradávnému druhu dvounohého krokodýla s názvem Batrachopus.
Nový objev však jejich domněnku rychle vyvrátil a ukázalo se, že stopy patřily tvorovi, který byl velice raným předchůdcem dnešních krokodýlů. Tento tvor obýval naši planetu přibližně před 100 miliony lety.
Tvora, který byl společným předchůdcem dnešních krokodýlů, gaviálů a aligátorů, nazvali Batrachopus grandis. Jeho stopy byly objeveny poblíž jihokorejského města Sačchon a měřily až 24 centimetrů.
Průlomový objev
Věci z těchto prehistorických otisků spočítali, že dvounohý krokodýl mohl v dospělosti dorůstat do délky až tří metrů. Podobně jako dnešní krokodýli se živil převážně masem menších tvorů. Pro vědce se jedná o velice důležitý objev, protože dodnes se předpokládalo, že krokodýli odjakživa chodili po čtyřech. Dále čtěte: V Maroku byla objevena kostra gigantického vodního predátora. Byl mistrem rybolovu.