Archeologové odkryli v Pompejích komoru, v níž žili a pracovali otroci

 Objevy 
11. listopadu 2021 15:38 / Radek Chlup
  0
📷
2 fotografie v galerii
Komoru otroků zapečetil popel z erupce sopky Vesuv Pixabay
Archeologové učinili v Pompejích jeden z nejvýznamnějších objevů vůbec. Našli tam perfektně zachovalou místnost, v níž žili a pracovali otroci, tedy kategorie lidí, o nichž toho moc nevíme, protože se o jejich životě zřídkakdy něco dochová.

Na nalezišti v Pompejích byla objevena komora otroků, kteří v ní kdysi žili. Informoval o tom Archeologický park Pompeje. 

Komora měla pouhých 16 metrů čtverečních. Nacházely se v ní tři postele, přičemž jedna byla dětská, nočník sloužící jako záchod, dřevěná truhla s koňskými postroji a jedno malé okno. 

Také zde byla nalezena hřídel vozu, což naznačuje, že zde otroci opravovali i „dopravní prostředek” svého pána.

Okno do nejisté reality otroků 

Archeologové jsou nadšení z výjimečné zachovalosti komory. V tom jí pomohla sopka Vesuv, která ji zapečetila popelovým spadem. 

Podle generálního ředitele Archeologického parku Pompeje Gabriela Zuchtriegela jde o okno do nejisté reality lidí, kteří se jen zřídkakdy objevují v historických pramenech. 

Dodal, že jde o jeden z nejvíce vzrušujících objevů v jeho archeologickém životě. Řekl, že je místnost jedinečným svědectvím o nejvíce zranitelné skupině lidí.  

Komora byla součástí vily Civita Giuliana, která byla vykopána v roce 2017. Psali jsme také: Poblíž Pompejí byl vykopán teměř neporušený římský vůz. Jedná se o zcela unikátní objev

Zdroj: Business Insider.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

George Clooney prozradil, proč odmítl kšeft za 35 milionů dolarů za jeden den práce

Styl

Tyto kosmetické nápady z TikToku byste zkoušet neměly. Mohly by poškodit vaši pleť

Tech

Rusko vypustilo na oběžnou dráhu utajovaný vojenský satelit

Zavřít reklamu