Starověká místa v Egyptě vydala opět svá tajemství!

Vzhledem k tomu, že kosti z těchto egyptských hrobek jsou mužů, žen i dětí, je pravděpodobné, že tyto hrobky byly spíše součástí městského hřbitova.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Objevy 
21. srpna 2017 14:45 / Internet
  0   0
Tři hrobky se sarkofágy byly odkryty v Egyptě poblíž oblasti Al-Kamin Al-Sahrawi v provincii Minya, která se nachází jižně od Káhiry. Podle zprávy, kterou zveřejnilo minulý týden egyptské ministerstvo starožitností, pochází nález z období 27. dynastie.

Tři nalezené hrobky se datují k období 27. dynastie, která vládla velice dlouhé období, od roku 525 před naším letopočtem do roku 395 našeho letopočtu. Hrobek z tohoto období přitom nebylo doposud nalezeno mnoho, takže se jedná o poměrně významný objev.

„Nevzpomínám si, že by se v Egyptě nalezly hrobky z tohoto období, takže je to parádní objev,“ uvedl ve zprávě Perce Paul Creasman, docent dendrochronologie a antropologie na univerzitě v Arizoně, který se účastnil výkopu.

První hrobka obsahovala pohřební komoru se čtyřmi sarkofágy a devíti pohřebními otvory. V druhé hrobce našli výzkumní pracovníci dvojici pohřebních komor, z nichž jedna obsahovala dva sarkofágy a šest pohřebních otvorů, pět pro dospělé a jednu pro dítě. V druhé komoře byly nalezeny pouze pozůstatky dřevěné rakve. Třetí hrobka se v současné době teprve vykopává, takže její obsah není znám.

V hrobkách byly také nalezeny mužské, ženské i dětské kosti, na základě čehož egyptské ministerstvo usuzuje, že se jednalo spíše o městský hrob než vojenské pohřebiště, jak nejprve předpokládalo. Demografie lidí pohřbených v hrobce může výzkumníkům poskytnout důležité stopy.

Na pohřebišti je totiž zvláštní, že všechny nalezené mužské ostatky, patřily osobám ve věku od 15 do 35 let, což nebývá pro běžný hřbitov typické. V úvahu tak stále také připadá varianta, že se může jednat o oběti nějaké bitvy. Více však ukáže až podrobnější výzkum.

O období 27. dynastie se toho příliš mnoho neví. Byla to divoká nestabilní doba, kdy Egypt řídili Peršané podobně jako kolonii. Nový nález tak bude dobrým zdrojem poznatků o tomto  „šedém“ období.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Nově objevené chyby zabezpečení Wi-Fi ohrožují všechna mobilní zařízení

Dům a zahrada

Vypěstujte si saturejku. Chutnou bylinku, která se stane ozdobou vaší zahrady nebo balkonu

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Zavřít reklamu