Uprostřed pouště byly objeveny pozůstatky mimořádně vzácného chrámu

V okolí svatyně bylo objeveno také mnoho artefaktů
 Objevy 
07. dubna 2018 11:52 / Internet
  16   1
Během archeologických prací uprostřed pouště v Egyptě byly odkryty části velice cenné památky. Mezi zbytky stavby z řecko-římského období byly základy, hlavní vchod a přední nádvoří. Objev byl učiněn v lokalitě Al-Salam, asi 200 kilometrů jižně od břehů Středozemního moře.

Archeologický objev v podobě vzácného chrámu z řecko-římského období se řadí mezi nejvýznamnější nálezy poslední doby. Na místě aktuálně probíhají archeologické práce, během kterých odborníci objevují stále nové předměty.

Kromě základů a zbytku několika částí komplexu na místě objevili například zbytky keramiky, mince, sochy a také několik bohatě zdobených pilířů. Mezi významné artefakty, které na místě archeologové objevili, patří také dvě vápencové sochy lvů, kterým ale zatím chybí hlava.

Siwa Oasis je jedna z nejizolovanějších osad v poušti přibližně 560 km západně od Káhiry. Historická časová osa oázy není příliš známá, ale lidé zde žili již 10 000 let před naším letopočtem. Nově nalezný chrám pochází z období 300 let před naším letopočtem.

Z tohoto období bylo dosud nalezeno jen minimum památek, proto je pro archeology nález velkou cenností. Očekává se, že práce na místě budou trvat přinejmenším po zbytek roku. Během tohoto období archeologové předpokládají, že objeví ještě mnoho důležitých artefaktů.

Tento objev by mohl odborníkům sdělit více o událostech, které se odehrály v Siwa Oasis během řecko-římské nadvlády, stejně jako o tom, jakým způsobem probíhalo převzetí vlády nad územím. Chrámy byly používány jako centra obchodu, náboženských událostí a také jako místo pobytu kněží. 

Egypt je místem mnoha svkělých archeologických objevů, stejně jako mnoha záhad a tajemství. Nedávno vědci přišli na to, že údajně prázdný sarkofág, který ležel 150 let ve skladu muzea, ve skutečnosti obsahuje části mumie (čtěte: Před 150 lety byl v Egyptě objeven prázdný sarkofág. Vědci nyní zjistili, že ukrývá mumii).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Brzy přijde bod zlomu, kdy lidé začnou důvěřovat počítačům více než druhým lidem

Dům a zahrada

Po zimě potřebuje péči nejen zahrada, ale i nábytek. Nepodceňte ji

Cestování

Poznejte unikátní ostrov, na kterém příroda vypadá jako z jiné planety

Zavřít reklamu