V australské řece se objevil velmi vzácný bílý krokodýl

Podle místních se může jednat o potomka zabijáckého bílého krokodýla
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Země a Příroda 
24. listopadu 2017 10:58 / Internet
  0   0
Poměrně vzácná forma dospělého bílého krokodýla vyvolala rozruch mezi turisty na severu Austrálie. Třímetrový plaz dostal přezdívku „Perla“.

Jeden z turistů, který byl přítomen na místě u řeky Adelaide poblíž města Darwin, uvedl, že březí samice bílého krokodýla měřila nejméně tři metry.

Plazi bez zbarvení jsou k vidění poměrně často v mladém věku, ale v dospělosti se jedná o skutečnou raritu. Jejich bezbarvost způsobuje nedostatek pigmentového melaninu.

Místní obyvatelé se domnívají, že samice může být potomkem dobře známého bílého krokodýla, který byl v roce 2014 zabit poté, co usmrtil místního rybáře.

Většina krokodýlů v Austrálii má šedou až zelenou barvu, která je klíčovou součástí jejich kamufláže. Hypomelanismus je pravděpodobně genetickou vadou, která vzniká již během inkubace.

Pokud jsou vajíčka v hnízdě vystavena přílišné teplotě, může to mít za následek chybné dělení buněk, které mohou způsobit nejrůznější mutace.

Dospělý bílý krokodýl je opravdová vzácnost z několika důvodů. Tito jedinci to mají v životě totiž velice těžké. Když jsou malí, velice těžko se brání odhalením a útokům predátorů. V dospělosti mají naopak mnohem těžší cestu k ulovení kořisti, protože jejich barva oběť včas alarmuje. Šance na přežití krokodýlího albína je tedy opravdu velice malá.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Americké letectvo udělalo zásadní krok směrem k budoucnosti. Umělá inteligence poprvé sama letěla bojovým...

Dům a zahrada

Ochraňte rostliny před mšicemi. Zlikvidujte škůdce přírodní cestou

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Zavřít reklamu