V australské řece se objevil velmi vzácný bílý krokodýl

Podle místních se může jednat o potomka zabijáckého bílého krokodýla
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Země a Příroda 
24. listopadu 2017 10:58 / Internet
  0   0
Poměrně vzácná forma dospělého bílého krokodýla vyvolala rozruch mezi turisty na severu Austrálie. Třímetrový plaz dostal přezdívku „Perla“.

Jeden z turistů, který byl přítomen na místě u řeky Adelaide poblíž města Darwin, uvedl, že březí samice bílého krokodýla měřila nejméně tři metry.

Plazi bez zbarvení jsou k vidění poměrně často v mladém věku, ale v dospělosti se jedná o skutečnou raritu. Jejich bezbarvost způsobuje nedostatek pigmentového melaninu.

Místní obyvatelé se domnívají, že samice může být potomkem dobře známého bílého krokodýla, který byl v roce 2014 zabit poté, co usmrtil místního rybáře.

Většina krokodýlů v Austrálii má šedou až zelenou barvu, která je klíčovou součástí jejich kamufláže. Hypomelanismus je pravděpodobně genetickou vadou, která vzniká již během inkubace.

Pokud jsou vajíčka v hnízdě vystavena přílišné teplotě, může to mít za následek chybné dělení buněk, které mohou způsobit nejrůznější mutace.

Dospělý bílý krokodýl je opravdová vzácnost z několika důvodů. Tito jedinci to mají v životě totiž velice těžké. Když jsou malí, velice těžko se brání odhalením a útokům predátorů. V dospělosti mají naopak mnohem těžší cestu k ulovení kořisti, protože jejich barva oběť včas alarmuje. Šance na přežití krokodýlího albína je tedy opravdu velice malá.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Nejnovější průzkum ukázal, který stát má v současnosti nejsilnější armádu světa. A jak dopadla ČR?

Dům a zahrada

Přivezli jste si od moře mušle? Nápady, jak je využít, aby vám dělaly radost po celý rok

Cestování

Nejkrásnější pláže Apeninského poloostrova, nad jejichž krásou se vám bude tajit dech

Zavřít reklamu