V Číně se podařil neuvěřitelný objev. Jaké tajemství ukrývá záhadná bedna?

Tajemná krabice nalezená v čínské vesnici ukrývá možná pozůstatky Budhy
 Záhady a tajemství 
17. listopadu 2017 08:09 / Internet
  39   9
Neuvěřitelný objev se podařil vesničanům z Číny, když při opravě silnice narazili na tajemnou krabici, která možná ukrývá pozůstatky světoznámého filozofa Budhy. Spolu s tímto nálezem bylo nalezeno také velké množství soch.

Před tisíci lety údajně dvojice mnichů z chrámu v klášteře Longxing v čínské prefektuře Jingzhou strávila téměř dvacet let tím, že shromažďovala kousky zpopelněných kostí, o kterých se domnívala, že patřily Budhovi. Krabice, do které je mniši ukládali, byla nedávno opravdu nalezena.

Zda pozůstatky nalezené uvnitř krabice skutečně patří slavnému starověkému filozofovi pravděpodobně navždy zůstane tajemstvím, podle odborníků to však není zas tak nepravděpodobné. Spolu s tímto objevem našli přivolaní archeologové ještě 260 soch ze stejného období, které představují obrovské historické dědictví.

Významný objev se podařil pěti vesničanům, kteří opravovali silnice v této oblasti. Při kopání výkopu jeden z nich lopatou odhrábl kus zeminy a spatřil hranu krabice, na které byl nápis „My mniši Yunjiang a Zhiming z chrámu Mañjuśrī v klášteře Longxing jsme shromáždili více než dva tisíce kusů śarīra Budhy, stejně jako jeho zuby s kostmi a pochovali jsme je v chrámové síni.“

Śarīra je široký termín, který popisuje různé druhy relikvií, které mají určitou spojitost s Budhou, slavným osvíceným, který se narodil v dnešním Nepálu a cestoval východními částmi Indie někdy mezi 6. a 4. stoletím před naším letopočtem.

Příběh spočívá v tom, že po smrti Siddhartha Gautamy alias Buddhy byly jeho pozůstatky rozděleny mezi královské rodiny a učedníky v rozlehlé oblasti. Mnichové následně dvacet let tyto pozůstatky sbírali a skládali do krabice, kterou nedávno vesničané objevili.

Ať už je příběh pravdivý, nebo nikoliv, pro mnoho buddhistů má objev této prastaré sbírky obrovský duchovní význam.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Americká armáda staví nejmocnější laserovou zbraň na světě

Dům a zahrada

Polystyren je skvělý izolační materiál, je ale poměrně křehký a drolivý. Poradíme, jak s ním zacházet

Cestování

Za nejčistším vzduchem v Evropě se nemusíte trmácet daleko. Máte ho na dosah ruky

Zavřít reklamu