Satelitní síť Elona Muska může učinit ze Země hlavní cíl mimozemského zájmu

 Vesmír 
07. dubna 2021 18:08 / Mirka Malá
  7   5
📷
2 fotografie v galerii
Nyní se už před mimozemšťany neschováme Depositphotos
Elon Musk má pro svůj projekt Starlink jasný cíl. Díky 40 000 satelitů pokrýt planetu rychlým internetem. Tato mise však má jiný rozměr. Muskova satelitní síť může také učinit ze Země hlavní cíl mimozemského zájmu.

Je to otázka úhlu pohledu. Někteří vědci tvrdí, že nás mimozemšťané navštěvují už dávno, jiní je stále hledají. A 40 000 satelitů společnosti Starlink na oběžné dráze bude stačit k tomu, aby z nich vznikla tzv. megastruktura, která se nakonec objeví na radaru nějaké vzdálené civilizace, jak píše Zaza Osmanov, profesor astrofyziky na Svobodné univerzitě Tbilisi.

Satelity jako elektrický podpis Země

Osmanov studoval, jak se elektrický podpis satelitů Starlinku projeví prostřednictvím signálů k velkým interferometrům ve vzdálených mimozemských civilizacích. Protože pokročilé interferometry Země by byly schopny detekovat tuto aktivitu z jiných planet, tak kdokoliv jiný se stejnou technologií by mohl udělat totéž. 

Aby vyhodnotil, co je odkud viditelné, Osmanov prozkoumal, co by to znamenalo pokrýt Zemi velkým množstvím doslova čehokoliv. Existuje například dostatek grafenu k pokrytí atmosféry a zviditelnění z hlubokého vesmíru? Ukázalo se, že máme k dispozici dostatek uhlíku, abychom to mohli udělat, kdybychom chtěli. Akorát by to trvalo 1 000 let startů do vesmíru v pravidelných intervalech. V tom okamžiku by bylo ve vesmíru dostatek materiálu a Země by byla viditelná pro mimozemšťany.

A co Starlink? Musk nemá plány na výrobu "deky" jako Bill Gates. Ale rádiové signály vysílané Starlinkem a dalšími satelity znamenají, že správný přístroj na vzdálené planetě může zachytit energii a vlnovou charakteristiku této satelitní sítě.

Třetí možnost

Existuje dokonce třetí možnost, když už mluvíme o geoinženýrství financovaném Billem Gatesem, o kterém jsme psali tady: Bill Gates se zaměřil na nového nepřítele a financuje kontroverzní technologii. Pokud se pozemšťané rozhodnou zaplnit stratosféru aerosolovými částicemi odrážejícími sluneční záření, je možné si položit otázku, zda by tato úroveň odrazu byla viditelná jako nějaký duhový třpyt. Země by se díky tomu možná rozsvítila do celého vesmíru.

Zatím je ale Země prozatím bezpečně neviditelná pro vzdálené dalekohledy a nástroje všech mimozemšťanů skenujících oblohu srovnatelnou technologií s naší vlastní. Samozřejmě to všechno za předpokladu, že nás už nesledují a že nemají mnohem lepší technologie než my.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt vyrábí luxusní šampaňské. Plány mu může překazit jedině Angelina Jolie

Styl

Jak na dlouhé a husté řasy bez návštěvy kosmetičky. Stačí vám správná výživa

Tech

Nová technologie výroby nerozbitného skla je inspirována lasturami. V budoucnu má být použita pro obrazovky...

Zavřít reklamu