Vědci objevili téměř tisíc mamutích kostí. Jsou cenným důkazem o jejich rozsáhlém lovu

Unikátní objev v Mexiku dokazuje lov mamutů v pravěku
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Objevy 
08. listopadu 2019 12:48 / Internet
  2   0
Mexičtí paleontologové objevili více než osm set kostí asi čtrnácti dospělých mamutů. Tito obří savci žili v oblasti dnešního Mexika před více než 14 tisíci lety v době ledové. Všechny kosti byly objeveny ve velkých jámách, což svědčí o tom, že je v této oblasti lidé lovili.

Vědci objevili v Mexiku poblíž města Tultepec obrovské množství mamutích kostí včetně lebky s kly. Podle paleontologů tyto kosti patří nejméně 14 dospělým jedincům. Kosti byly objeveny v jámách, což naznačuje, že lidé tyto tvory hojně lovili a byly tak důležitou součástí jejich potravy.

Vědci v obřích, až 22 metrů dlouhých jámách našli celkem 824 kostí mamutů, kteří v oblasti v oblasti dnešního Mexika žili před zhruba 14 tisíci lety. O důležitém nálezu informoval mexický Národní ústav pro antropologii a historii (INAH).

V člověkem vyhloubených dírách kromě dlouhých kostí vědci objevili také osm lebek a 11 lopatek. Spolu s mamutími kostmi objevili také kosti dalších dvou vyhynulých druhů velblouda a koně, kteří taktéž vyhynuli před 11 tisíci lety.

Stáří kosterních pozůstatků vědci určili díky vrstvě usazenin ze sopečného popela, který byl vyvržen během masivní erupce sopky Popocatépetl. Tato obří erupce změnila před 14 tisíci lety místní klima a ovlivnila tamní život.

Pro vědce je tento objev důkazem toho, že pravěcí lidé chytali mamuty záměrně do těchto pastí. Jejich lovecká technika spočívala v honu mamuta, který se oddělil od stáda s loučemi. Vyděšený mamut byl pronásledován dvaceti lovci, kteří ho zahnali až do díry, kde ho většinou ubili. Dále čtěte: Nový objev překvapil vědce. Neandrtálci dokázali vyrobit složité nástroje.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Pilot vylezl za letu na křídlo bombardéru, aby uhasil požár motoru

Dům a zahrada

Žádný nátěr netrvá věčně. Pokud je čas na jeho renovaci, můžete to zkusit několika způsoby

Cestování

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Zavřít reklamu