Byly objeveny vraky lodí z období římské invaze do Egypta. Ukrývaly zlatý poklad

Pobřeží Egypta je již dvacet let prohledáváno a přineslo řadu úžasných objevů
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Objevy 
28. listopadu 2017 14:25 / Internet
  14   0
Pobřeží severního Egypta opět vydalo další ze svých tajemství. Egyptské ministerstvo starožitností minulý týden oznámilo, že archeologové objevili pod mořskou hladinou vraky tří lodí, jejichž stáří se odhaduje na tisíce let.

Tři vraky lodí plné starodávných artefaktů objevili minulý týden egyptští archeologové. Lodě pocházejí z období starověkého Říma, z doby, kdy se římská říše rozšiřovala po Evropě a severní Africe.

Uvnitř pradávných vraků archeologové objevili také trojici velice vzácných zlatých mincí z doby římského císaře Augusta, který byl znám jako Augustus Caesar Octavian, který následoval svého neslavně proslulého prastrýce Juliuse Caesara, na něhož byl spáchán atentát.

Mezi spoustou artefaktů, které se v okolí vraků nacházely, archeologové objevili také plastiku hlavy zhotovenou z křišťálu, zbytky keramických nádob a velké kusy dřeva, které pravděpodobně pocházejí ze samotného vraku.

Nově objevené vraky spolu s artefakty byly nalezeny u severního pobřeží ve městě Alexandrie, konkrétně v zálivu Abu Qir. Na unikátním nálezu se podílelo Egyptské ministerstvo starožitností spolu s Evropským institutem podvodní archeologie.

Evropský institut podvodní archeologie provádí výzkumné a archeologické práce u pobřeží Egypta již více než 20 let. Během této doby objevil u břehů Alexandrie například potopená města Canopus a Herakleion. V prvním čtvrtletí letošního roku byla v jednom z měst nalezena také rituální loď boha Osirise, která sloužila k přepravě sochy boha během rituálů.

V příštím roce výzkumníci plánují pokračovat v průzkumu zátoky, očekávají totiž, že v oblasti se nachází vraků mnohem více. V období, ze kterého lodě pochází, totiž Řím podnikl masivní invazi do Egyptské říše.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Pilot vylezl za letu na křídlo bombardéru, aby uhasil požár motoru

Dům a zahrada

Žádný nátěr netrvá věčně. Pokud je čas na jeho renovaci, můžete to zkusit několika způsoby

Cestování

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Zavřít reklamu