V Americe mají psího jednorožce. Takhle vypadá pes s ocáskem na hlavě

 Země a Příroda 
17. prosince 2019 11:00 / Blanka Štiková
  0
📷
6 fotografií v galerii
Nalezený malý pejsek vypadá jako jednorožec Twitter
Už jste měli to štěstí a viděli jste chlupatého psího jednorožce? Pak možná stačí zapátrat na sociálních sítích a prohlédnout si toto roztomilé a zároveň neobvyklé štěňátko.

Malé štěně si svojí roztomilostí a výjimečností získalo řadu fanoušků, kteří by ho jistě brali i jako svého mazlíčka. Kde se pejsek vzal a proč je jednorožcem?

Proč jednorožec?

Zimou se třesoucí štěňátko bylo nalezeno prochladlé po mrazivé noci v americkém Missouri, naštěstí pro něj se ho ujala záchranná stanice Mac the pitbull, která se věnuje péči o zvířata, která by na ulici jen těžko přežila. Nalezený malý pejsek není ale jen tak obyčejný, vypadá totiž jako jednorožec. Jakto? Může za to jedinečný malý ocásek, který štěněti vyrostl přímo mezi očima na čele.

Ve stanici ho pojmenovali jako „Narwhal the Little Magical Furry Unicorn“, to znamená v překladu něco jako „magický chlupatý jednorožec Narval“. Kvůli složitosti jeho jména tedy není divu, že se mu začalo říkat jen zkráceně Narwhal, tak se pejskovi říká podle mořského kytovce narvala, který má na čele dlouhý roh. Informoval o tom server Independent.

Hvězdou díky neobvyklému vzhledu

Netrvalo to dlouho a roztomilé štěňátko Narwhal si právě pro svůj výjimečný vzhled získalo velkou oblibu u lidí na sociálních síťích. Fanoušci mu začali říkat „chlupatý jednorožec“ a mnozí z nich by ho určitě rádi vzali do své péče. Sama šéfka záchranné stanice Rochelle Steffen prozradila, že nic podobného, jako je štěně s ocáskem na hlavě, ještě neviděla. Podle ní za pejskem do útulku chodí dokonce i dobrovolníci, kteří si pejska chtějí pohladit nebo si s ním pohrát. I to dokazuje, že se stal Narwhal miláčkem lidí.

Kde se vzal ocásek na hlavě?

Potom, co pejska záchranáři přivezli, ho nechali raději zkontrolovat a veterináři zároveň zrentgenovali i malý ocásek na jeho čele. Podle veterinářů je ocas na hlavě vrozenou vadou, doposud prý však není jasné, jak vrozené vady u psů vznikají. Malý ocásek prý nemá žádnou funkci, ani ho netvoří žádná kost a pejskovi nepůsobí žádnou bolest, a tak zatím není důvod ho odstraňovat.

Pejsek je prý čilý a zdravý, ale těžko říct, do jaké velikosti přesně vyroste. Veterináři se domnívají, že jde o křížence jezevčíka s teriérem, myslí si to, protože spolu s Narwhalem byl nalezen ještě jiný větší pes, který by mohl být jeho otcem.

Co bude s pejskem dál?

O adopci Narwhala zažádalo už velké množství lidí, ale zatím je v péči šéfky stanice. Prý se počká, až Narwhal vyroste, projde řadou zdravotních procedur a bude u něj sledován i vývoj jeho ocásku na hlavě, zda nebude růst a nebude dělat problém. Pak možná časem bude nabídnut k adopci, ale to ještě není jisté.

Každopádně bude na sociálních sítích dále těšit své fanoušky svou jedinečností a roztomilostí. Pejsek je jakýmsi důkazem toho, že i výjimečnost je krásná. Dále čtěte: Oteplování klimatu ničí plodnost nejen u brouků, ale také u mužů.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?