V Laosu bylo objeveno podivné zvíře, o kterém se vědci domnívali, že dávno vyhynulo

 Věda a Výzkum 
12. listopadu 2019 12:24 / Lukáš Bauer
  2   0
📷
4 fotografie v galerii
Tragulus versicolor je drobný sudokopytník žijící v Asii Internet
Vědci v nedostupném pohoří na pomezí Laosu a Vietnamu objevili zvláštního tvora, který měl být už třicet let vyhynulý. Drobný sudokopytník, který připomíná křížence hlodavce a jelena, byl zachycen pomocí fotopasti,

Vědce z Laosu čekalo při stahování fotografií z fotopastí velké překvapení, když narazili na snímek tvora, o kterém se domnívali, že je nejméně třicet let vyhynulý. Tímto tvorem je sudokopytník Tragulus versicolor, který svým vzhledem připomíná křížence jelena a hlodavce.

Tento drobný tvor se ještě na počátku dvacátého století v oblasti Vietnamu a Laosu hojně vyskytoval, ale díky nadměrnému lovu začala jeho populace výrazně ubývat. Před třiceti lety byl tento tvor považován za vyhynulého, podle nových důkazů bylo toto tvrzení poněkud předčasné.

Vědcům se totiž díky fotopastem podařilo zachytit hned několik jedinců těchto zvláštních zvířat v Annamském pohoří, které tvoří přirozenou hranici mezi Vietnamem a Laosem. Tvor byl přitom umístěn na seznamu 25 nejhledanějších tvorů organizace Global Wildlife Conservation.

Nyní z tohoto seznamu Tragulus versicolor zmizel. Živočich, kterému se také přezdívá Vietnamský myší jelen, byl poprvé objeven v roce 1910. Během dvacátého století se však stal oblíbenou loveckou trofejí a vědci ho od roku 1990 už nikdy neviděli.

Poprvé ho objevili v roce 1910. Bohužel se stal vyhledávanou loveckou trofejí a vědci se obávali, že proto vyhynul. Od roku 1990 totiž neexistuje žádné potvrzené pozorování tohoto druhu.

Čas od času se objevily zprávy místních obyvatel, kteří myšího jelena údajně v jižní Asii viděli, ale chyběli vědecké důkazy. Vědci se proto do lesů v oblasti Annamského pohoří vydali, aby příběhy místních obyvatel ověřili. A jak se ukázalo, byly pravdivé. Dále čtěte: (Tohle je největší ryba, která kdy žila na naší planetě. Byla gigantická).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Jak na dlouhé a husté řasy bez návštěvy kosmetičky. Stačí vám správná výživa

Dům a zahrada

Než přijdou Dušičky, vyčistěte náhrobky. Na každý materiál platí něco jiného

Zavřít reklamu