Vědci objevili na pobřeží Portugalska zcela novou formu znečištění. Nazvali ji plastová kůra

Plastový odpad je stále rostoucím problémem
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Země a Příroda 
26. června 2019 14:43 / Internet
  18   3
Plastový odpad je celosvětově velkým problémem, protože je doslova všude. Nejvíce však tento problém pociťují oceány, kde se obrovské množství plastů hromadí a vznikají velice nebezpečné mikroplasty. Nyní vědci objevili zcela novou formu plastového znečištění v podobě takzvané plastové kůry.

Vědci objevili na pobřeží ostrova Madeira zcela novou formu znečištění oceánu. Jedná se o zbytky plastů usazujících se na skalách a mořském dně, které vědci označují jako plastovou kůru.

Podle expertů se jedná o hmotu, která se objevuje na okolních skálách při odlivu. Taková forma znečištění plastovým odpadem nebyla ještě nikdy pozorována a vědci se domnívají, že plastový odpad může být větším problémem, než se předpokládalo.

Poprvé tyto kousky plastu rozličných velikostí objevili na kamenitém pobřeží na Madeiře v roce 2016 a jak nyní říkají, výskyt jevu se za poslední tři roky enormně zvýšil.

Podle chemických testů jde o polyethylen, což je celosvětově nejčastěji používaná umělá hmota. Tyto chemické látky se vyrábí po celém světě a používají se v nejrůznějších odvětvích průmyslové výroby.

Vědci zatím nevědí, odkud tato nová forma plastového znečištění pochází, jak vzniká, a ani to, jaký může být její vliv na mořský život. Dále čtěte: (Smutný nález na pobřeží Sardinie. Velryba měla v žaludku více než 20 kilo plastu).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Izraelská technologie má být schopná na Měsíci vyrábět kyslík

Dům a zahrada

Jak rekultivovat zahradu po přívalových deštích a záplavách

Cestování

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Zavřít reklamu