Vědci objevili na pobřeží Portugalska zcela novou formu znečištění. Nazvali ji plastová kůra

 Země a Příroda 
26. června 2019 14:43 / Lukáš Bauer
  3
📷
4 fotografie v galerii
Plastový odpad je stále rostoucím problémem Internet
Plastový odpad je celosvětově velkým problémem, protože je doslova všude. Nejvíce však tento problém pociťují oceány, kde se obrovské množství plastů hromadí a vznikají velice nebezpečné mikroplasty. Nyní vědci objevili zcela novou formu plastového znečištění v podobě takzvané plastové kůry.

Vědci objevili na pobřeží ostrova Madeira zcela novou formu znečištění oceánu. Jedná se o zbytky plastů usazujících se na skalách a mořském dně, které vědci označují jako plastovou kůru.

Podle expertů se jedná o hmotu, která se objevuje na okolních skálách při odlivu. Taková forma znečištění plastovým odpadem nebyla ještě nikdy pozorována a vědci se domnívají, že plastový odpad může být větším problémem, než se předpokládalo.

Poprvé tyto kousky plastu rozličných velikostí objevili na kamenitém pobřeží na Madeiře v roce 2016 a jak nyní říkají, výskyt jevu se za poslední tři roky enormně zvýšil.

Podle chemických testů jde o polyethylen, což je celosvětově nejčastěji používaná umělá hmota. Tyto chemické látky se vyrábí po celém světě a používají se v nejrůznějších odvětvích průmyslové výroby.

Vědci zatím nevědí, odkud tato nová forma plastového znečištění pochází, jak vzniká, a ani to, jaký může být její vliv na mořský život. Dále čtěte: (Smutný nález na pobřeží Sardinie. Velryba měla v žaludku více než 20 kilo plastu).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Jmelí pomůže upevnit zdraví. Posiluje imunitu a zdárně bojuje proti některým nemocem

Tech

Zázračné armádní stroje jako V-22 Osprey nejsou až takovým zázrakem. Tesla patentoval letadlo s...

Zavřít reklamu