Čínská raketa odstartovala vůbec poprvé v historii z hladiny moře

Čínská raketa startuje z odpalovací rampy na moři
 Vesmír 
06. června 2019 12:32 / Internet
  3   0
Raketa Dlouhý pochod 11 je prvním z čínských vesmírných nosičů, který odstartoval z plavidla na moři. Jedná se o jediný podobný start rakety v dějinách čínského vesmírného programu.

Start čínské rakety Dlouhý pochod 11 se uskutečnil na moři. Raketa vůbec poprvé v historii čínského vesmírného programu odstartovala z plavidla na hladině moře. 

Raketa odstartovala z obřího poloponorného plavidla kolem poledne místního času (6:00 SELČ) ze Žlutého moře, kde byla umístěna raketová startovací rampa.

Tento typ čínské rakety byl navržen speciálně pro rychlé starty z mobilních raketových plošin. Do vesmíru raketa vynesla sedm komunikačních a meteorologických družic, z nichž jedna slouží pro detekci tajfunů.

Čína se již dlouhou dobu snaží o pokrok ve svém vesmírném programu a odpalování raket z moře bylo dalším milníkem na této cestě. Čína je také jednou ze tří zemí na světě, která dokázala na oběžnou dráhu vynést člověka vlastními silami.

V tomto roce Čína také přistála na odvrácené straně Měsíce, kde zahájila rozsáhlý výzkum. Příští rok Peking plánuje zahájit na oběžné dráze kolem Země stavbu vlastní obdoby Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Dále čtěte: NASA dala budování základny na Měsíci nejvyšší prioritu.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Google už neumožní aplikacím sledovat nevěrné partnery

Dům a zahrada

Vyrobte si příjemnou huňatou deku, která vás zahřeje. Místo jehlic vám postačí jen ruce

Cestování

Tip na podzimní výlet. Vydejte se po stopách nejbarevnějších míst v okolí

Zavřít reklamu