V zatopených jeskyních objevili potápěči kosti obřího vyhynulého medvěda

V jeskyni byly objeveny kosti medvěda a vlka
 Objevy 
05. května 2019 10:36 / Internet
  15   0
Podmořští potápěči objevili v zatopené jeskyni kosti prastarých obřích vlků a medvědů. Unikátní objev učinili v zatopeném jeskynním systému východně od pobřeží poloostrova Yucatán. Tito dávno vyhynulí tvorové dříve hojně obývali Severní Ameriku.

Potápěči během průzkumu našli v zatopeném jeskynním systému Hoyo Negro rozmanitou škálu starověké megafauny a také téměř kompletní lidskou kostru. Mezi objevenými zvířaty byli například krátkosrstí obří medvědi známí pod názvem Arctotherium wingei a také pozůstatky vlků Protocyon troglodytes.

Tito obří medvědi mohli dosahovat váhy až 1 300 kilogramů a patřili ke skupině býložravých medvědů. Vědci na místě objevili kosti nejméně sedmi jedinců.

Díky tomuto objevu vědci získali cenné informace o tomto konkrétním druhu. Všechny předchozí záznamy byly založeny na několika málo vzorcích objevených v Jižní Americe, ale ve všech případech se jednalo pouze o malé fragmenty kostí.

Oba tvorové, jak medvěd Arctotherium wingei, tak i obří vlk Protocyon troglodytes, se dostali do Severní Ameriky během období známého jako velká americká biotická výměna, které nastalo před přibližně 3 miliony let.

V jeskyni byla objevena v roce 2007 také lidská kostra, jejíž stáří určili paleontologové na 12 tisíc let. Vědci se domnívají, že jeskyně obývali lovci, kteří zde kosti velkých zvířat zanechali. Dále čtěte: (Byly nalezeny vzácné fosilie dinosaurů, kteří zemřeli přímo v den dopadu obrovského asteroidu).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

V Číně jezdí nejrychlejší vlaky. Dočká se i Česko v nejbližších letech takto rychlých vlaků?

Dům a zahrada

Oblíbené cukety. Co vám může úrodu zničit?

Cestování

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí toho mnohem víc

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu