Indická armáda se pochlubila zajímavým objevem. Našli záhadné stopy ve sněhu

 Země a Příroda 
04. května 2019 11:23 / Lukáš Bauer
  0
📷
3 fotografie v galerii
Yettiho stopy objevila indická armáda Internet
Indická armáda oznámila, že ve sněhu objevila záhadné stopy, které nejsou lidské, a domnívá se, že mohou patřit mytické postavě yettiho. Tohoto tvora lidé hledají celá desetiletí, ale jeho existence nikdy nebyla prokázána. Indové za svou zprávu sklidili mezinárodní posměch.

V úterý byla na účtu indické armády zveřejněna zpráva s fotografií, ve které upozorňuje na zajímavý objev. Armádní horolezci totiž údajně ve sněhu objevili záhadné stopy, které podle nich mohou patřit legendárnímu yettimu. Tohoto tvora se lidé přitom marně snaží objevit již desítky let.

Podle fotografie je stopa dlouhá více než 90 centimetrů. Příslušníci indické armády ji objevili v horách, když stavěli základní tábor u osmitisícové hory Makalu na hranici s Nepálem.

Tento příspěvěk vzbudil široké spektrum reakcí od kritických, posměšných až po obdivné příspěvky nadšenců, kteří na existenci yettiho věří. Výška tvora se podle stop může pohybovat okolo 2,5 metru a mohl by být podobný Gigantopithecovi, který v Číně vyhynul před přibližně 100 tisíci lety.

Obyvatelé v této horské oblasti tohoto tvora znají z vyprávění stovky let. Někteří vědci dokonce připouštějí, že tento tvor může existovat, ale většina je skeptická, protože by po sobě musel zanechat množství důkazů. Jeho existenci také vyvrací rozsáhlá analýza důkazů, kterou vědci provedli v roce 2017, kdy vyvrátili většinu dochovaných artefaktů jako jsou vlasy, kosti a zuby.

Další důkazy o jeho existenci vyvrátili vědci o rok později, když analyzovali sbírku kostí a zubů z Asie a zjistili, že patří psovité šelmě. Výzkum vedla bioložka Charlotte Lindquistová, která uvedla, že většina důkazů patřila medvědům nebo psům, a je přesvědčena, že tento tvor neexistuje. Dále čtěte: (Záhada mrtvé velryby objevené hluboko v brazilském pralese. Biologové nechápou, jak se tam dostala).

Témata: yetti, tvor, hora, Indie, armáda
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Gwyneth Paltrow na své 50. narozeniny pózovala nahá. Své křivky zahalila pouze do zlaté barvy

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Spravný podzimní řez pivoněk zajistí jejich vitalitu a bohaté kvetení pro příští rok. Pozor však na...