Indická armáda se pochlubila zajímavým objevem. Našli záhadné stopy ve sněhu

Yettiho stopy objevila indická armáda
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Země a Příroda 
04. května 2019 11:23 / Internet
  32   0
Indická armáda oznámila, že ve sněhu objevila záhadné stopy, které nejsou lidské, a domnívá se, že mohou patřit mytické postavě yettiho. Tohoto tvora lidé hledají celá desetiletí, ale jeho existence nikdy nebyla prokázána. Indové za svou zprávu sklidili mezinárodní posměch.

V úterý byla na účtu indické armády zveřejněna zpráva s fotografií, ve které upozorňuje na zajímavý objev. Armádní horolezci totiž údajně ve sněhu objevili záhadné stopy, které podle nich mohou patřit legendárnímu yettimu. Tohoto tvora se lidé přitom marně snaží objevit již desítky let.

Podle fotografie je stopa dlouhá více než 90 centimetrů. Příslušníci indické armády ji objevili v horách, když stavěli základní tábor u osmitisícové hory Makalu na hranici s Nepálem.

Tento příspěvěk vzbudil široké spektrum reakcí od kritických, posměšných až po obdivné příspěvky nadšenců, kteří na existenci yettiho věří. Výška tvora se podle stop může pohybovat okolo 2,5 metru a mohl by být podobný Gigantopithecovi, který v Číně vyhynul před přibližně 100 tisíci lety.

Obyvatelé v této horské oblasti tohoto tvora znají z vyprávění stovky let. Někteří vědci dokonce připouštějí, že tento tvor může existovat, ale většina je skeptická, protože by po sobě musel zanechat množství důkazů. Jeho existenci také vyvrací rozsáhlá analýza důkazů, kterou vědci provedli v roce 2017, kdy vyvrátili většinu dochovaných artefaktů jako jsou vlasy, kosti a zuby.

Další důkazy o jeho existenci vyvrátili vědci o rok později, když analyzovali sbírku kostí a zubů z Asie a zjistili, že patří psovité šelmě. Výzkum vedla bioložka Charlotte Lindquistová, která uvedla, že většina důkazů patřila medvědům nebo psům, a je přesvědčena, že tento tvor neexistuje. Dále čtěte: (Záhada mrtvé velryby objevené hluboko v brazilském pralese. Biologové nechápou, jak se tam dostala).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Témata: yetti, tvor, hora, Indie, armáda
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Jak vyměnit chladicí kapalinu, aby se vaše auto nepřehřívalo

Dům a zahrada

Jak správně usušit vlastní květiny na domácí květinový čaj

Cestování

Opravdový poklad mezi ostrovy. Na návštěvu bez povolení ale zapomeňte

Zavřít reklamu